Kard. Nichols: także księża i biskupi są grzesznikami

Kard. Nichols: także księża i biskupi są grzesznikami
(fot. © Mazur/catholicnews.org.uk)
KAI / ms

Także księża i biskupi są grzesznikami, a gdy próbują ukryć swe uchybienia, jeszcze powiększają problem.

Taką opinię taką wyraził kard. Vincent Nichols w liście pasterskim, czytanym w parafiach archidiecezji westminsterskiej w niedzielę 24 czerwca.

List poświęcony był postaci XVII-wiecznego angielskiego męczennika św. Jana Southwortha, którego święto przypada 27 czerwca. Jest on patronem księży archidiecezji, a także inspiracją dla nich. Jego relikwie są umieszczane przed ołtarzem głównym katedry w czasie święceń kapłańskich, aby towarzyszył neoprezbiterom, którzy je wówczas otaczają.

W swym liście metropolita Westminsteru wskazał, że księża "zależą od wsparcia i miłości wiernych". Dlatego zachęcił katolików do modlitwy za kapłanów i biskupów, którzy tak jak wszyscy są grzesznikami. Nie powinni oni ukrywać swych błędów i win.

- Boleśnie doświadczyliśmy bowiem, że próby ukrywania poważnych uchybień, szczególnie w relacjach z najbardziej bezbronnymi, jeszcze bardziej powiększają uchybienia i zdrady, niszcząc naszą wspólną misję. Wyrażam dzisiaj mój żal z powodu naszych uchybień i proszę o waszą cierpliwość, wyrozumiałość, a także przebaczenie - napisał kardynał.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Nichols: także księża i biskupi są grzesznikami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.