Kard. Schönborn do nowego rządu Austrii: priorytetem musi być dobro wspólne

(fot. Loretto-Gemeinschaft / Foter / CC BY-NC-ND)
KAI / ml

Dobro wspólne musi być pierwszym celem i najważniejszym punktem odpowiedzialności polityka. Podkreślił to kard. Christoph Schönborn w rozmowie z austriacką agencją katolicką Kathpress.

Politykom musi chodzić o dobro wszystkich ludzi w naszym kraju, o to, aby żyli w sprawiedliwości i muszą się też czuć bezpieczni, stwierdził arcybiskup Wiednia i przewodniczący Konferencji Biskupów Austrii.

Tłumaczył, że to dobro musi stać ponad interesami poszczególnych partii, czy innych ugrupowań, a przede wszystkim nie może mieć miejsca sytuacja, gdy jedno ugrupowanie pracuje dla własnego interesu. "Życzę naszemu rządowi dobrego wyczucia i skutecznego działania dla dobra społecznego", powiedział kard. Schönborn.

Przewodniczący episkopatu Austrii zwrócił jednocześnie uwagę, że mówiąc o dobru wspólnym nie myśli wyłącznie o samej Austrii, lecz dotyczy to całej sfery międzynarodowej. W ramach międzynarodowych ważne jest, aby dobro społeczne nie służyło tylko np. interesom Europy, ale przekładało się w ogóle na wszystkie narody świata. W tym kontekście wymienił troskę o ochronę środowiska, sprawiedliwy podział dóbr na świecie oraz pokój między narodami.

DEON.PL POLECA

W poniedziałek 18 grudnia, w dwa miesiące po wyborach parlamentarnych, zaprzysiężony został nowy rząd Austrii. W koalicyjnym 16-osobowym rządzie "turkusowo-niebieskim" (Partia Ludowa ÖVP i Partia Wolnościowa FPÖ) jest 12 ministrów (z czego z FPÖ - 7, w tym kluczowe ministerstwa spraw zagranicznych i wewnętrznych) oraz dwóch sekretarzy stanu z ramienia każdej z tych partii. Urząd kanclerza Austrii piastuje 31-letni Sebastian Kurz, dotychczasowy minister spraw zagranicznych i spraw europejskich. Jego następczynią na tym stanowisku została 52-letnia Karin Kneissl (FPÖ), ekspertka ds. bliskowschodnich. Fotel wicekanclerza zajął 48-letni Heinz-Christian Strache z FPÖ, konkurent Kurza w wyborach na kanclerza.

Przeciwko nowemu rządowi protestowało w Wiedniu około 5000 demonstrantów z ponad stu różnych ugrupowań, zgłoszono dziewięć tras przemarszów. Od wczesnych godzin porannych nad bezpieczeństwem czuwało 1500 policjantów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kard. Schönborn do nowego rządu Austrii: priorytetem musi być dobro wspólne
Komentarze (2)
19 grudnia 2017, 11:21
Dziennikarka przypomniała też, że kard. Schönborn wyraził zadowolenie, gdy Neuwirth wygrał konkurs Eurowizji w roku 2014 jako „Conchita Wurst”. Na zakończenie uroczystości Keszler stwierdził, że „nie ma znaczenia, kogo kochamy lub w kogo wierzymy”. Zaś kardynał podziękował mu „za jego uwagi”. Bourne przypomina, że to nie pierwsze takie wydarzenie homoseksualne „kojarzone z wiedeńską katedrą”. W roku 2008 w muzeum przylegającym do katedry odbyła się wystawa prac ateisty określającego się jako marksista, która „obejmowała przedstawienia jawnych aktów homoseksualnych”, a pośród wystawionych obrazów znajdowała się „interpretacja Ostatniej Wieczerzy z Chrystusem i Jego apostołami przedstawionymi jako homoseksualiści w trakcie orgii”. Z kolei w „walentynki” w katedrze błogosławieństwa udzielono również parom homoseksualnym. A w biuletynie katedralnym poświęconym Amoris laetitia przedstawiono „homoseksualną parę i ich adoptowanego syna jako alternatywną formę rodziny” Dziennikarka zwróciła także uwagę na inne prohomoseksualne posunięcia kardynała Schönborna, jak stwierdzenie, że „Kościół powinien przyjąć pozytywne elementy związków gejowskich” czy uchylenie decyzji zabraniającej zasiadania w radach parafialnych jawnych homoseksualistów. Źródło: LifeSiteNews
A.
Augustyn .
19 grudnia 2017, 10:07
To ten kardynał, który sprofanował katedrę w Wiedniu: https://www.pch24.pl/homopropaganda-w-katedrze--conchita-wurst-gwiazda-modlitewnego-spotkania,56862,i.html