Kard. Scola: zwyciężymy terroryzm wychowaniem, kulturą i wiarą

Kard. Scola: zwyciężymy terroryzm wychowaniem, kulturą i wiarą
(fot. PAP/EPA/Sergio Barrenechea)
KAI / jp

Zwycięstwo nad terroryzmem będzie możliwe, jeśli odpowiedź na wyzwanie, jakie on stanowi, będzie miała swoje źródło w wychowaniu, kulturze i wierze. Tak skomentował czwartkowy zamach w Barcelonie kard. Angelo Scola.

W ogłoszonym przez kurię komunikacie arcybiskup senior Mediolanu stwierdził, że reakcja na ten kolejny przejaw "barbarzyńskiego terroryzmu" nie może ograniczyć się do oburzenia i poczucia strachu, które szybko mijają.

"My wszyscy, a w szczególności Europa, musimy przystąpić do pracy. Zaangażować się w sposób adekwatny na rzecz życia, wychować od nowa siebie i młodzież, by zrozumiała sens codziennego marszu, kierunek zdolny nadać mu solidny wymiar obywatelskiej przyjaźni, bo tylko ona pozwoli na odbudowę cywilizacji", napisał włoski kardynał.

Podkreślił, że terroryzm "raz jeszcze ugodził w bezbronnych ludzi, podczas zasłużonego wypoczynku". Przypomniał, że pierwszą reakcją na podobną tragedie powinna być modlitwa.

"Nawet ten, kto myśli, że nie wierzy, może wzywać tajemnicy, w której każde życie zachowuje całą swoją wartość", stwierdził hierarcha.

Kard. Scola wezwał do modlitwy za ofiary zamachu i pamięci o ich rodzinach, przyjaciołach i towarzyszach pracy, jak i o narodzie hiszpańskim, raz jeszcze tak boleśnie zranionym.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Jordan Śliwiński OFMCap

Sakrament pokuty i pojednania, nazywany popularnie spowiedzią, jest najtrudniejszym sakramentem. Oczywiście nie dla bogatego w miłosierdzie Boga, który chętnie udziela przebaczenia. To sakrament trudny dla nas, spowiadających się. Uznać własny grzech, przyznać się do niego,...

Skomentuj artykuł

Kard. Scola: zwyciężymy terroryzm wychowaniem, kulturą i wiarą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.