Katechizm dla młodych światowym bestsellerem

Katechizm dla młodych światowym bestsellerem
KAI / pz

YOUCAT - katechizm dla młodzieży - okazał się światowym bestsellerem. Inicjator i współautor tej publikacji, Bernhard Meuser, powiedział w rozmowie z niemiecką agencją katolicką KNA w Augsburgu, że do tej pory sprzedano 1,3 mln egzemplarzy YOUCAT.

Tylko na rynku amerykańskim co miesiąc trzeba dodrukować 40 tys. nowych egzemplarzy - poinformował Meuser. YOUCAT jest obecnie dostępny w 12 językach. Do 2012 roku znajdzie się w sprzedaży w 18 kolejnych językach, w tym po arabsku i japońsku. Tym samym YOUCAT będzie "największym projektem książkowym na świecie“.

Bernhard Meuser, który założył w Augsburgu Instytut YOUCAT zapowiedział, że wkrótce zostaną podjęte prace nad kolejnymi publikacjami. I tak np. pracuje już grupa specjalistów nad katolickim podręcznikiem uświadamiania pod roboczym tytułem "All about love“ (Wszystko o miłości). W najbliższych planach jest też " Do-cat“ - publikacja, która w języku współczesnym przekaże młodzieży zasady katolickiej nauki społecznej i zachęci do ich wprowadzania w życie.

Wszystkie te inicjatywy sfinansuje w większości czwórka autorów YOUCAT, którzy całkowicie zrzekli się honorariów, chcąc wspomóc w ten sposób projekty nowej ewangelizacji.

YOUCAT jest największym chrześcijańskim projektem książkowym na świecie. Został przygotowany pod redakcją metropolity Wiednia, kard. Christopha Schönborna, na Światowy Dzień Młodzieży, który odbył się w dniach 11-21 sierpnia br. w Madrycie. Opracowano go w sześciu wersjach językowych jako specjalny prezent dla młodzieży od papieża.

DEON.PL POLECA

YOUCAT składa się z 527 pytań i odpowiedzi. Opisuje językiem zrozumiałym przez młodzież całość wiary katolickiej, która została zawarta w opublikowanym w 1992 r. Katechizmie Kościoła Katolickiego (KKK). Publikacja została przygotowana w formie pytań i odpowiedzi, wskazując na rozwinięcie poszczególnych tematów w KKK.

W opracowaniu YOUCAT uczestniczyli księża, teologowie, nauczyciele religii z niemieckiego obszaru językowego, a także 50 młodych ludzi - uczestników dwóch letnich obozów, pod czujnym okiem kard. Schönborna, który był również redaktorem Katechizmu Kościoła Katolickiego.

"Światowa premiera" tej publikacji odbyła się 25 marca w Wiedniu. W Polsce zaprezentowano go po raz pierwszy 2 czerwca w Warszawie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Katechizm dla młodych światowym bestsellerem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.