Katolicy pomagają ofiarom trzęsienia ziemi

Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

Katolicy nie zaprzestają nieść wsparcia ofiarom trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii. Udzielają go nie tylko bogaci. Także ludzie bardzo nieraz biedni dorzucają swój „wdowi grosz”. Kampanię pomocy dotkniętym klęską żywiołową Japończykom rozpoczęła diecezjalna Caritas w mieście Ho Chi Minh.

Caritas dawnego Sajgonu już dwa tygodnie temu (23 marca) wezwała wiernych do modlitwy w intencji poszkodowanych mieszkańców Japonii i ofiar pieniężnych. Specjalne skarbonki ustawiono w 200 kościołach tamtejszej archidiecezji. Będą tam stały aż do Wielkanocy. Jak informuje azjatycka agencja katolicka UCAN, datków coraz bardziej w nich przybywa. Arcybiskup Sajgonu przypomniał, że w przeszłości japońscy katolicy wiele pomagali swym wietnamskim braciom w wierze. „Obecnie nadszedł czas, by okazać im solidarność i wdzięczność” – dodał kard. Jean Baptiste Pham Minh Man. Zapowiedział, że wszystkie zebrane ofiary zostaną wysłane do Japonii zaraz po Świętach.

Również w Rzymie nie zapomina się o japońskich ofiarach trzęsienia ziemi i tsunami. Symboliczną wymowę ma poświęcenie na ten cel kolekty podczas papieskiej Mszy Wieczerzy Pańskiej. Ofiary zbierane na tej wielkoczwartkowej Eucharystii przeznacza się zawsze na pomoc charytatywną. Np. w ub. r. ich celem był odbudowa zniszczonego trzęsieniem ziemi seminarium duchownego w Port-au-Prince na Haiti.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Katolicy pomagają ofiarom trzęsienia ziemi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.