Kijów: nowy przełożony dominikanów Ukrainy

Kijów: nowy przełożony dominikanów Ukrainy
(fot. YouTube / Maskacjusz TV)
1 rok temu
KAI / df

42-letni o. Jarosław Krawiec został nowym przełożonym dominikanów pracujących na Ukrainie. Wyboru dokonali bracia asygnowani do Wikariatu Ukrainy, którzy obradują podczas Kapituły Wyborczej Ukrainy w dniach 7 – 11 września 2020 r. 9 września br. w Klasztorze św. Jacka w Warszawie o. Jarosław, wobec o. Prowincjała Pawła Kozackiego OP i zgromadzonych braci, przyjął urząd i złożył wyznanie wiary.

Ojciec Jarosław zastąpi ustępującego wikariusza o. Jacka Dudkę OP z Kijowa, który pełni też urząd przez minione cztery lata. Przełożony wikariatu mieszka w Kijowie, pełni swój urząd przez cztery lata, sprawuje władzę w ścisłym i bezpośrednim porozumieniu z prowincjałem prowincji polskiej dominikanów. Jego zdaniem jest między innymi wspieranie pracy apostolskiej braci w Wikariacie i reprezentowanie prowincjała wobec instytucji kościelnych działających na terenie Wikariatu.

Ojciec Jarosław Krawiec OP przyjął święcenia kapłańskie w 2004 r., w ostatnich latach mieszkał i pracował w Konwencie św. Jacka w Warszawie. Pełni funkcję radnego Prowincji i członka Rady Gospodarczej Prowincji. Wspierał też braci pracujących na misjach.

Na terenie Ukrainy dominikanie pracują i mieszkają w Kijowie, Lwowie, w Czortkowie, Fastowie koło Kijowa, Charkowie, Chmielnickim (dawny Płoskirów).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kijów: nowy przełożony dominikanów Ukrainy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.