Kolejny noworodek znaleziony w "Oknie Życia"

Kolejny noworodek znaleziony w "Oknie Życia"
(fot. Tim Bish on Unsplash)
KAI / sz

Późnym wieczorem 28 czerwca w "Oknie Życia" im. św. Jana Pawła II w Wieluniu, przy domu Zgromadzenia Sióstr Opieki Społecznej pw. św. Antoniego (sióstr antoninek) znaleziono małą dziewczynkę.

 

W wieluńskim "Oknie Życia" 28 czerwca o godz. 20.45 zabrzmiał dzwonek. Na jego dźwięk do okna przybiegły będące najbliżej siostry Auxiliana i Barbara. W koszyku leżał spokojnie noworodek - mała dziewczynka.

Jak mówią siostry, nakarmiona, przewinięta, z przygotowanymi ubrankami i pieluchami. Niebawem przy dziewczynce znalazły się wszystkie siostry. Siostra Przełożona Izabela ochrzciła dziecko z wody i nadała mu za zgodą sióstr imię Antonina na cześć św. Antoniego - patrona Zakonu.

Zawiadomiono też szpital.

"Okno Życia" w klasztorze sióstr Antoninek w Wieluniu przy ul. Szkolnej 4 zostało otwarte i poświęcone w Uroczystość Zwiastowania NMP 25 marca 2010 r. w Dniu Świętości Życia, w 5. rocznicę śmierci Jana Pawła II. Uroczystego otwarcia i poświęcenia dokonał ówczesny metropolita częstochowski abp Stanisław Nowak.

W "Oknie Życia" można zostawić dziecko, którego matka nie chce lub nie może wychować. Natychmiast takim dzieckiem zajmą się siostry.

Dziecko najpierw trafia do szpitala, a potem do nowej rodziny. "Okno Życia" jest anonimowe i zapewnia pełną dyskrecję. Zostawienie tam dziecka nie pociąga za sobą żadnych skutków prawnych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Kramer SJ, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka
25,94 zł
39,90 zł

Czy Kościół może być normalny? Bez tematów tabu, pouczania i krzywdzenia innych?

Grzegorz Kramer SJ i Piotr Żyłka w szczerej rozmowie z Łukaszem Wojtusikiem. 

Kontrowersyjni. Prowokujący do myślenia. Nie wahają się mówić o sprawach...

Skomentuj artykuł

Kolejny noworodek znaleziony w "Oknie Życia"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.