Komisja Wychowania Katolickiego KEP wyraziła niezadowolenie z ministerialnego projektu zmian organizacji lekcji religii w szkole

KAI / jk

Komisja Wychowania Katolickiego KEP wydała specjalny komunikat, w którym wyraziła sprzeciw wobec proponowanych przez MEN rozwiązań dotyczących łączenia uczniów różnych klas podczas lekcji religii w szkole.

Spotkanie członków i konsultorów Komisji Wychowania Katolickiego KEP miało miejsce pod przewodnictwem bp. Wojciecha Osiala. Głównym tematem były kwestie związane z wprowadzanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zmianami w organizacji lekcji religii w szkole. „Komisja Wychowania Katolickiego wciąż przypomina, że wszelkie zmiany winny dokonywać się zawsze zgodnie z obowiązującym prawem, na drodze wzajemnego dialogu i w porozumieniu z wszystkimi Kościołami i związkami wyznaniowymi” – czytamy w komunikacie po obradach. Komisja „wyraża mocny sprzeciw wobec proponowanych przez MEN rozwiązań polegających na łączeniu uczniów pomiędzy różnymi klasami w grupy do 25 osób (klasy 1-3) i 30 osób (klasy 4-8)”. Jak dodaje, „pośpieszne wprowadzanie zmian od najbliższego roku szkolnego stanowi również zagrożenie dla nauczycieli religii, pozostających w niepewności co do wymiaru ich zatrudnienia”.

Komisja Wychowania Katolickiego zaapelowała w komunikacie do wszystkich wierzących, aby podejmowali działania „ukazujące wartość lekcji religii w szkole”.

DEON.PL POLECA

DEON.PL POLECA


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Komisja Wychowania Katolickiego KEP wyraziła niezadowolenie z ministerialnego projektu zmian organizacji lekcji religii w szkole
Komentarze (11)
EO
Ewa Od
20 maja 2024, 22:59
Mam dzieci w wieku szkolnym. Jestem bardzo wyczulona w kwestii "wartości" szkolnej katechezy. Jeśli tylko poczuję, ze forma, treść lub nauczyciel szkodzą, to natychmiast dziecko wypiszę. Zwracam na to uwagę, bo widzę wśród dzieci znajomych że podejście katechety zaszkodziło. Terror obecności na nabożeństwach, cotygodniowych kartkówek, wtłaczanie dzieciom że jak się wypiszą, to będą mieć problemy z innych przedmiotów - to nie zbudowało relacji z Bogiem. Myślę, że Wierzący powinni przede wszystkim zadbać i pilnować, by nauczanie było wartościowe. A nie bezmyślnie bronić.
PT
~Papier Toaletowy
19 maja 2024, 07:31
Im chodzi tylko o kaskę.Dużo etatów w szkołach stracą ….
PP
~Pitu P.
18 maja 2024, 22:13
Jesteśmy państwem katolickim? Jesteśmy. To i religia ma być właściwie traktowana, a nie spychana na margines. Po rządach Tuska Polska stanie się ateistyczna, jeśli ludzie nie zareagują.
KK
~karol karol
19 maja 2024, 19:40
"29,5 proc. zobowiązanych katolików uczęszczało w 2022 roku na coniedzielną Mszę św", więc może przestań śnić bajki o państwie katolickim. Jesteście mniejszością.
LH
~Leon Hedwig
20 maja 2024, 00:34
A ty kim jesteś?
KK
~karol karol
21 maja 2024, 09:10
cierniem w Twoim religijnym buciku ;)
BB
~Bernadetta Balkiewicz
18 maja 2024, 16:12
Komisja Wychowania Katolickiego zaapelowała w komunikacie do wszystkich wierzących, aby podejmowali działania „ukazujące wartość lekcji religii w szkole i niesprawiedliwe jej traktowanie”.
PR
~Ppp Rrr
18 maja 2024, 15:00
Należałoby przypomnieć, że to PAŃSTWO utrzymuje szkołę i robi KK UPRZEJMOŚĆ, jeśli go tam wpuszcza. Zatem Episkopat powinien prezentować za to wdzięczność, a nie pyskować, że za mało. Godzina tygodniowo na początku lub końcu lekcji danej klasy - to dobry kompromis. Pozdrawiam.
DP
~Don Pedro
18 maja 2024, 21:20
A czy katolicy w Pklsce są zwolnieni z podatków?
RN
~Roman Nawrot
20 maja 2024, 00:33
Obywatele robią premierowi i jego partii uprzejmość że ich utrzymują. A nie muszą. Więc lepiej niech nie fika
LL
~Lea Lea
28 czerwca 2024, 16:54
A czy katolicy chcą, aby z ich podatków była finansowana religia w szkołach? Nie.