Kościół w Anglii: 30 mln euro na "ożywienie wiary chrześcijańskiej"

Kościół w Anglii: 30 mln euro na "ożywienie wiary chrześcijańskiej"
(fot. shutterstock.com)
KAI / ms

Kościół anglikański w Anglii przeznaczy 30 mln euro na "ożywienie wiary chrześcijańskiej" w tej części Wielkiej Brytanii. Chce za nie stworzyć ponad sto nowych wspólnot, szczególnie na wybrzeżu i w małych miasteczkach.

Pieniądze pochodzą z funduszu strategicznego rozwoju, będącego częścią programu odnowy i reformy Kościoła Anglii.

Na przykład w hrabstwie Kent powstanie dziewięć nowych wspólnot-kawiarni chrześcijańskich dla osób żyjących na marginesie społeczeństwa.

W mieście Plymouth powstanie wspólnota dla mieszkańców osiedli, a w Swindon dla osób poniżej 40. roku życia, które nie mają związków z Kościołem. W diecezjach Manchester i Peterborough część pieniędzy zostanie przeznaczona na pracę z dziećmi i z młodzieżą.

Arcybiskup Canterbury Justin Welby oświadczył, że fundusze te "ukazują nasze zaangażowanie w naśladowaniu Jezusa w miejscach największych potrzeb społecznych".

Jego zdaniem projekty te "są wspaniałymi przykładami sposobu, w jaki Kościoły starają się być wierne Bogu i wierne swym wspólnotom", zaś ich innowacyjność świadczy o "coraz większej determinacji w Kościele, by dzielić się dobrą nowiną Jezusa Chrystusa w sposób mający sens dla najuboższych w naszych wspólnotach".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kościół w Anglii: 30 mln euro na "ożywienie wiary chrześcijańskiej"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.