Kraków: kard. Dziwisz zaprasza maturzystów

KAI / psd

"Rekolekcje dla maturzystów i nie tylko…" zatytułowane "Żyj z pasją" po raz kolejny odbędą się w krakowskim seminarium. Potrwają od 27 do 30 grudnia. Wszystkich, którzy ukończyli 16. rok życia zapraszają seminarzyści i kard. Stanisław Dziwisz.

"Młodzież, zwłaszcza maturalna, staje przed wyborami. Trzeba jej pomóc, żeby nie pogubiła się we własnym życiu, żeby nie poszła w niewłaściwą stronę i nie zniszczyła swojej młodości. Bardzo się cieszę, że nieco starsi koledzy z seminarium to rozumieją i chcą podać rękę maturzystom, aby zatrzymali się w drodze i pomyśleli trochę nad własnym życiem, zreflektowali gdzie chcą iść, co chcą wybrać" - mówi kard. Stanisław Dziwisz w specjalnym zaproszeniu skierowanym do maturzystów archidiecezji krakowskiej.

Hierarcha zapraszający na rekolekcje do seminarium podkreśla, że nie ma podziału na dziewczęta i chłopców. "Nam zależy na wszystkich. Żeby byli światłymi katolikami, ludźmi wierzącymi i przekonanymi do Jezusa Chrystusa. Żeby się zapatrzyli na twarz Pana Jezusa. Żeby zrozumieli, że Chrystus ich pociąga" - dodaje metropolita krakowski.

Rekolekcje w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej w budynku przy ul. Podzamcze 8 odbędą się w dniach od 27 (piątek) do 30 (poniedziałek) grudnia. W programie rekolekcji jest wspólna Eucharystia, celebracje, konferencje, spotkania w grupach i z gośćmi specjalnymi oraz dyskusje.

Szczegółowych informacji należy szukać na stronie WSD www.seminarium-krakow.pl/rekolekcje. Zapisy drogą elektroniczną: wsd.rekolekcje@gmail.com.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kraków: kard. Dziwisz zaprasza maturzystów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.