Kraków: ogólnopolskie spotkanie wolontariuszy
W dniach 17-19 lutego br., już po raz czwarty, odbędzie się ogólnopolskie spotkanie Wolontariatu Misyjnego "Salvator" (WMS); tym razem - w krakowskim klasztorze salwatorianów, przy ul. św. Jacka 16 Temat spotkania, zatytułowanego "Włącz myślenie", zogniskowany będzie na relacji wiary i rozumu, przy silnym akcencie położonym na roztropność, rozwagę, refleksję, które charakteryzują osoby prawdziwie wierzące.
W przygotowaniach do wyjazdu misyjnego oraz w czasie samego pobytu i służby na misjach, nie może braknąć mądrości, nie obejdzie się bez intensywnego "używania rozumu". Tematyka spotkania, obejmująca zarówno wykłady teoretyczne, jak również "przełożenie" uzyskanej wiedzy na "praktykę", ma za zadanie pomóc jego uczestnikom w zrozumieniu tej prawdy. Szczególną okazją do uświadomienia sobie, jak bardzo niezastąpiona na misjach jest mądrość oraz - jednocześnie - jak misje owej mądrości uczą, będzie spotkanie z doświadczonym misjonarzem, który długie lata pracował na kontynencie afrykańskim.
Wolontariat salwatorianów istnieje od ponad roku. Skupia młodych ludzi, którzy pragną swoją wiarę przeżywać na sposób świadomy i autentyczny, a nadto dzielić się nią z innymi poprzez własny udział w misyjnym dziele Kościoła. Formacja ma za cel wieloaspektowe przygotowanie wolontariuszy do krótszych (np. jedno-miesięcznych) lub dłuższych (nawet na rok czasu) wyjazdów na placówki misyjne w Europie (np. Białrouś, Ukraina, Albania) i poza jej granicami (np. Ziemia Święta lub kraje afrykańskie), gdzie posłani mają szansę sprawdzić się w niełatwych, misyjnych realiach.
Kto raz spróbował pracy na rzecz misji, choćby najprostszej i miał okazję np. uczyć dzieci pływać, grać w piłkę lub mówić po angielsku; remontować przedszkole lub utwardzać drogę do placówki misyjnej przy 38 stopniowym upale; modlić się razem z wyznawcami innych religii do tego samego Pana Boga, choć różnie nazywanego czy też widzieć, z jakim szacunkiem ludzie całują krzyż zabrany im przez wojnę i czas komuny, ten pragnie powrócić w te miejsca ponownie. Odkrył bowiem, że pomagając innym, sam sobie pomógł najbardziej.
Jeśli pragniesz dzielić bogactwo takiego doświadczenia, zapraszamy - dołącz do nas.
Bliższe informacje na temat spotkania oraz samego WMS uzyskać można pod numerem telefonu: +48 515 868 355 lub adresem mailowym: wmsalvator@gmail.com, na który też do dnia 8 lutego nadsyłać można zgłoszenia udziału w spotkaniu.
Skomentuj artykuł