Kraków: Polska Misja Medyczna chce pomóc syryjskiej Ghoucie

Kraków: Polska Misja Medyczna chce pomóc syryjskiej Ghoucie
(fot. PAP/EPA/MOHAMMED BADRA)
KAI / jp

Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna jest gotowe do jak najszybszego przekazania środków ratujących życie i zdrowie za pośrednictwem lokalnych organizacji medycznych - informuje koordynatorka pomocy dla Syrii Małgorzata Olasińska-Chart.

Potrzebne jest wsparcie finansowe działań organizacji.

W komunikacie PPM czytamy, ze stowarzyszenie uważnie śledzi doniesienia o dramatycznej sytuacji we wschodniej Ghoucie na przedmieściach Damaszku, będącej pod kontrolą opozycji.

- Mimo przegłosowanej rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ o natychmiastowym zawieszeniu ognia na 30 dni, zmasowany atak na Wschodnią Ghoutę nie został przerwany. W wyniku zintensyfikowanych nalotów i ostrzału artyleryjskiego prowadzonych przez syryjskie siły rządowe, wpierane przez siły rosyjskie, od tygodnia w Ghoucie giną mieszkańcy i dzieci - alarmuje koordynatorka pomocy dla Syrii Małgorzata Olasińska-Chart.

DEON.PL POLECA


Wg Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka życie straciło 500 cywili, 1600 jest rannych, a 400 000 zostało zmuszonych do opuszczenia domów.

- Nie działają szpitale, a ranni i ciężko ranni nie mają dostępu do leków i krwi. Dr Mansour Alatrash przekazał, że brakuje środków ratujących życie, opatrunków, antybiotyków, paliwa do generatorów - opisuje Olasińska-Chart i zapewnia, że mając nadzieję na jak najszybsze wejście w życia zawieszenia broni, Polska Misja Medyczna jest gotowa do jak najszybszego przekazania środków ratujących życie i zdrowie za pośrednictwem lokalnych organizacji medycznych działających na terenach pod kontrolą opozycji, w tym Balsam Medical Organisation, jak również w porozumieniu z Departamentem ds. Pomocy Humanitarnej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i stojącą na jego czele Panią Minister Beatą Kempą.

- Jednocześnie zwracamy się z prośbą o niezbędne w tej sytuacji wsparcie finansowe - głosi komunikat.

Polską Misję Medyczną można wesprzeć kupując wybrany pakiet pomocowy na stronie internetowej organizacji lub wpłacając pieniądze na konto syryjskie PMM: 08 1240 4650 1111 0010 4607 7315.

Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna jest humanitarną, pozarządową organizacją non-profit, poświęconą ratowaniu życia i łagodzeniu cierpienia poprzez opiekę zdrowotną, pomoc humanitarną i rozwojową.

PMM została założona w 1999 roku przez wolontariuszy lekarzy i pielęgniarki. Bezpośrednim impulsem, który doprowadził do powstania PMM, była katastrofa humanitarna spowodowana wybuchem wojny w Kosowie i masowymi ucieczkami Albańczyków z terenów objętych konfliktem.

Stowarzyszenie zajmuje się profesjonalną pomocą medyczną ofiarom wojen, katastrof i kataklizmów.Misją PPM jest poprawa jakości życia poprzez prowadzenie interwencji zdrowotnych i programów humanitarnych, które budują lokalny potencjał w biednych i wymagających wsparcia społecznościach na całym świecie.

Swoje cele realizuje poprzez bezpośrednią pomoc medyczną, edukację, pomoc humanitarną i rozwojową dla najbardziej poszkodowanych i potrzebujących. Adresatami pomocy są mieszkańcy najbiedniejszych regionów świata, uchodźcy i grupy zagrożone wykluczeniem społecznym.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kraków: Polska Misja Medyczna chce pomóc syryjskiej Ghoucie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.