Kraków: przygotuj potrawy na stół sylwestrowy dla potrzebujących. Możesz to zrobić do jutra
Wciąż można wspomóc organizację drugiej edycji "Sylwestra z Ubogimi" w Krakowie. Dziś i jutro zbierana jest żywność na stół sylwestrowy dla potrzebujących.
Potrawy można przynosić do Gimnazjum nr 72 Zgromadzenia Sióstr Augustianek na ul. Skałeczną 10 w Krakowie. "Czekamy na wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieliby wesprzeć naszą inicjatywę. Zachęcamy do przynoszenia ciast, krokietów, sałatek, wędlin czy bigosu. Bez dobrego jedzenia Sylwester nie może się udać" - mówi Magdalena Chyłka, koordynatorka wydarzenia.
Dodaje, że wciąż zbierane są także dary do paczek, które goście "Sylwestra z Ubogimi" otrzymają po skończonej zabawie. Potrzeba m.in. słodyczy, czapek, termosów, szalików, ciepłych skarpet i środków higienicznych.
"Te podarunki to bardzo ważny element naszej akcji. Staramy się, aby w czasie tego sylwestrowego wieczoru ubodzy i bezdomni poczuli, że ich los nie jest nam obojętny. Byśmy pobyli ze sobą w radości i szacunku. A przygotowane paczki to dla nich wielki dar, za który często dziękują ze łzami w oczach" - wyjaśnia Chyłka.
Potrzeb jest bardzo dużo, ale i dotychczasowa odpowiedź na prośby o pomoc jest ogromna. Dzięki internetowej zbiórce udało się zebrać 10 tys. zł na przystrojenie sali, zakup brakującej żywności czy opłaty za media i paliwo. "Z serca dziękujemy za każdą pomoc i datek" - wyraża wdzięczność w imieniu organizatorów Chyłka.
Podczas ubiegłorocznej edycji akcji nie zabrakło pięknie udekorowanej sali, wodzireja czy pysznych potraw. O północy kilkudziesięciu uczestników zabawy wzięło udział w Eucharystii, poprzedzonej konferencją Henryka Krzoska, który podzielił się świadectwem swego życia w bezdomności.
Szczegółowe informacje o wydarzeniu, przygotowywanym przez młodzież z różnych krakowskich wspólnot, grup i organizacji, są dostępne na stronie internetowej www.krakow.sylwesterzubogimi.pl.
Inspiracją dla krakowskiej odsłony akcji był "Sylwester z Ubogimi" odbywający się już od ponad 20 lat w Katowicach. Co roku uczestniczy w nim około 150-200 bezdomnych i ubogich, którzy mają okazję do spędzenia tego wyjątkowego wieczoru przy ciepłym posiłku i wspólnej modlitwie.
Skomentuj artykuł