Kraków: rozpoczynają się licytacje papieskich samochodów

Kraków: rozpoczynają się licytacje papieskich samochodów
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / ml

W poniedziałek, 26 września rozpoczną się charytatywne aukcje samochodów używanych przez papieża Franciszka podczas pobytu w Polsce w lipcu tego roku.

Za środki zgromadzone w ten sposób krakowska Caritas sfinansuje zakup mobilnej kliniki dla uchodźców z Syrii w Libanie.
Agnieszka Homan z Caritas Archidiecezji Krakowskiej poinformowała, że w poniedziałek 26 września o godz. 11.00 odbędzie się konferencja prasowa z okazji rozpoczęcia charytatywnej aukcji samochodów używanych przez papieża Franciszka podczas pobytu w Polsce w lipcu tego roku. 
W konferencji w kurii przy Franciszkańskiej 3 wezmą udział: metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej ks. Bogdan Kordula, rzecznik prasowy Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. p. Tomasz Tonder, przedstawiciel Grupy Allegro p. Agata Stachowiak oraz przedstawiciel serwisu OTOMOTO p. Aleksandra Kubicka.
Jak informuje Agnieszka Homan, pieniądze uzyskane ze sprzedaży aut oraz z licytacji specjalnie przygotowanych cegiełek zostaną w całości przekazane na cele charytatywne prowadzonej przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej akcji "MISERICORDES", którymi są: zakup mobilnej kliniki dla uchodźców z Syrii w Libanie, a także zakup wyposażenia domu dla osób starszych i niepełnosprawnych "Campus Misericordiae" oraz magazynu żywności "Chleb Miłosierdzia", powstałych w Brzegach na terenie spotkania z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży. Akcja jest odpowiedzią na apel papieża Franciszka o materialne owoce Roku Miłosierdzia.
Po konferencji będzie można obejrzeć stojące na dziedzińcu kurii papieskie golfy oraz przykładową mobilną klinikę, której zakup jest jednym z celów aukcji.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kraków: rozpoczynają się licytacje papieskich samochodów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.