Krakowska Caritas pomaga przetrwać zimę

KAI / slo

Ubogie rodziny, chorzy i bezdomni, jak co roku, mogą liczyć na zimową pomoc krakowskiej Caritas. W Punkcie Socjalnym, który świadczy pomoc dla kilkunastu tysięcy osób potrzebujący otrzymują m.in. ciepły posiłek, żywność i odzież.

- Potrzebujący mogą skorzystać z Kuchni św. Brata Alberta, która wydaje 800 gorących posiłków dziennie. Dodatkowo Kuchnia nawiązała kontakt z kapucynami, którzy w ramach akcji "Termos dla ubogiego" przekazali ok. 400 termosów dla bezdomnych korzystających z posiłków w kuchni - mówi Agnieszka Homan z Caritasu archidiecezji krakowskiej. - Dzięki termosom mogą oni mieć przy sobie gorącą herbatę i zupę. Akcja ta będzie kontynuowana - dodaje.

W Punkcie Socjalnym, który świadczy pomoc dla kilkunastu tysięcy osób, potrzebujący mogą otrzymać żywność, odzież, obuwie, pomoc w opłaceniu prądu i gazu, zakup węgla na opał. W 2010 r. na pomoc w opłaceniu tych rachunków i zakupie węgla krakowska Caritas wydała 202 tys. zł.

Krakowska Caritas prowadzi ok. 40 placówek, wśród których są zakłady opiekuńczo-lecznicze, stacje opieki, rodzinne domy dziecka, schroniska dla bezdomnych, domy dla niepełnosprawnych. Ponadto koordynuje pracę kilku tysięcy wolontariuszy, działających w Parafialnych Zespołach Caritas i Szkolnych Kołach Caritas.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Krakowska Caritas pomaga przetrwać zimę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.