Krd. Schönborn: Amazonia ma ogromne znaczenie dla Kościoła. Tu chodzi o nas wszystkich!

Krd. Schönborn: Amazonia ma ogromne znaczenie dla Kościoła. Tu chodzi o nas wszystkich!
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / pp

Kiedy w Amazonii palą się lasy deszczowe, jest tym zainteresowany cały świat. Zwrócił na to uwagę metropolita wiedeński kard. Christoph Schönborn w cotygodniowym komentarzu na łamach bezpłatnej stołecznej gazety "Heute".

Przez długi czas lasy zwrotnikowe uważane były za "zielone piekło, dziś wiemy, jak ważny jest to region dla życia całej Ziemi", napisał purpurat austriacki.

DEON.PL POLECAJednocześnie zauważył, że Amazonia ma ogromne znaczenie nie tylko dla naszej planety, lecz także dla Kościoła na tym obszarze. Dlatego Franciszek zwołał specjalny Synod Biskupów poświęcony temu regionowi, który będzie obradował w październiku w Watykanie.

"Czas bowiem nagli, tu chodzi o nas wszystkich!" - podkreślił kard. Schönborn.W tym kontekście przypomniał, że nikt nie zna lepiej tej zagrożonej przestrzeni życia niż pochodzący z Austrii bp Erwin Kräutler, który ponad 50 lat pracował jako misjonarz i przełożony (w latach 1981-2015) prałatury terytorialnej Xingu w brazylijskiej Amazonii.

Jednostka kościelna, którą kierował, jest niemal czterokrotnie większa od Austrii (zajmuje powierzchnię ponad 386 tys. km kw.). "Bp Kräutler walczy o prawa zagrożonych Indian Amazonii oraz przeciwko nadużyciom i korupcji ze strony polityków i wielkich posiadaczy ziemskich", a życiowa dewiza dziś już emerytowanego 80-letniego biskupa brzmi: "Przede wszystkim potrzebna jest kochająca solidarność oraz otwartość na inne kultury i wspólnoty" - przypomniał autor artykułu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Krd. Schönborn: Amazonia ma ogromne znaczenie dla Kościoła. Tu chodzi o nas wszystkich!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.