Krucjata modlitewna "40 Dni dla Życia"

Krucjata modlitewna "40 Dni dla Życia"
Krucjata "40 Dni dla Życia" jest przeprowadzana, aby "zwrócić uwagę na problem dzieci nienarodzonych, na ich los oraz ich matek, które bardzo często są pozostawione same sobie". (fot. duchowaadopcjadziecka.wordpress.com)
KAI / slo

"Włączmy się w tę krucjatę ofiarowując godzinę modlitwy, a także nasze wyrzeczenia, umartwienia w celu ochrony życia nienarodzonych" - zachęcał bp legnicki Stefan Cichy w katedrze legnickiej podczas Mszy św. inaugurującej w Legnicy akcję pro-life pt. Krucjata "40 Dni dla Życia".

W homilii bp Cichy wyjaśniał, że Krucjata "40 Dni dla Życia" jest przeprowadzana, aby "zwrócić uwagę na problem dzieci nienarodzonych, na ich los oraz ich matek, które bardzo często są pozostawione same sobie".

- Przez 960 godzin, w dzień i w nocy, trwać będziemy na modlitwie w intencji życia dzieci nienarodzonych w centrum Legnicy, tuż obok katedry i Rynku. O każdej porze dnia i nocy można przyjść, aby pomodlić się w intencji nienarodzonych - wyjaśnia ks. Janusz Wilk, asystent kościelny KSM diecezji legnickiej.

Po Eucharystii biskupi: Stefan Cichy i Marek Mendyk wraz z wiernymi udali się do namiotu ustawionego obok katedry, w którym trwać będzie modlitwa w obronie życia. Bp Cichy zainaugurował tę wyjątkową formę modlitwy, odmawiając jedną tajemnicę Różańca św., błogosławiąc uczestników oraz kopię obrazu Matki Bożej z Guadalupe, patronki dzieci nienarodzonych.

Akcja koordynowana jest przez KSM przy współpracy rożnych organizacji i stowarzyszeń z terenu diecezji oraz ludzi dobrej woli angażujących się w tę akcję. Można także zapisywać się na tzw. dyżury w biurze KSM w Legnicy.

DEON.PL POLECA

Akcja "40 Dni dla Życia" skończy się 1 kwietnia o godz. 14.00. Wtedy też przy legnickiej katedrze odbędzie się poświęcenie palm, a potem Marsz przejdzie do parafii na os. Kopernika. Celem Marszu jest promocja duchowej adopcji dziecka poczętego i pomoc samotnym matkom.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Krucjata modlitewna "40 Dni dla Życia"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.