Ks. Szewczyk o propozycji paktu migracyjnego dla Polski

Ks. Szewczyk o propozycji paktu migracyjnego dla Polski
(fot. youtube.com)
youtube.com / pp

„Musimy uznać, że kryzys migracyjny ze względu na naszą obecność w Unii Europejskiej, jest też naszym problemem. Nie możemy udawać, że mamy tylko migrantów zza wschodniej granicy, z Ukrainy czy Białorusi. Jest też migracja z Afryki i Bliskiego Wschodu, która płynie do Europy Zachodniej, i w związku z tym, że jesteśmy w jedności z tymi krajami, jest też naszym wyzwaniem” – mówi ks. Przemysław Szewczyk, prezes stowarzyszenia Dom Wschodni.

Pakt migracyjny, którego twórcą i uczestnikiem miałaby być Polska, proponuje ks. Przemysław Szewczyk. Pakt zakładałby wydawanie 200 wiz dla uciekinierów przebywających obecnie w krajach Afryki Północnej i przyjmowanie ich przez organizacje, uczelnie i Kościoły. Propozycja jest próbą stworzenia alternatywy dla pomysłów na relokację uchodźców, którzy już przebywają na terenie Unii Europejskiej. Według ks. Szewczyka relokacja jest złym pomysłem.

Posłuchaj całego nagrania:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Wojciech Polak, Marek Zając

Bez kompromisów i skrępowania. Po ludzku

Czy Kościół powinien mieszać się do polityki? Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? W jaki sposób mierzyć się z problemem pedofilii wśród księży? Co Kościół ma do powiedzenia kobietom, które...

Skomentuj artykuł

Ks. Szewczyk o propozycji paktu migracyjnego dla Polski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.