Ksiądz wsparł chorego chłopca. Przekazał tacę na jego leczenie

Ksiądz wsparł chorego chłopca. Przekazał tacę na jego leczenie
Fot. depositphotos.com
facebook / kb

Tymek Kamiński od urodzenia cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Niezbędne jest leczenie, na które potrzebne są pieniądze. Z pomocą wyszedł ks. Marek Żurawski z parafii pw. Nawiedzenia NMP w Ostrowie Kościelnym. W jaki sposób?

Duchowny odprawił mszę św. w intencji chorego chłopczyka. Cały dochód z zebranej w jej trakcie ofiary zasilił kwestę na rzecz leczenia chłopca.

11 lutego dla Tymka udało się zebrać 1667 zł. Kwota ta zasiliła konto zbiórki, na którym jest już niemal 5,5 mln złotych. Do rozpoczęcia terapii nadal jednak brakuje sporo - ponad 2,2 mln zł.

Rdzeniowy zanik mięśni (SMA) jest genetycznie uwarunkowaną chorobą powodującą obumarcie komórek nerwowych odpowiedzialnych za przekazywanie sygnałów do mięśni. Szybko postępujące u noworodków schorzenie prowadzi do zaniku niemal wszystkich grup mięśniowych. Skutkuje to całkowitym paraliżem, utratą możliwości oddychania i śmiercią. Do niedawna SMA było nieuleczalne, obecnie wdrażanych jest kilka nowatorskich, lecz kosztownych terapii, skutecznie powstrzymujących rozwój choroby. 

Źródło: facebook / kb

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

"Twoja wiara cię uzdrowiła" (Łk 17,19)

Wielu ludzi trapionych chorobami bardzo cierpi i nieraz przez te trudności traci nadzieję na polepszenie stanu zdrowia. W tak wyczerpującej sytuacji człowiek nie jest sam - może zwrócić się do...

Skomentuj artykuł

Ksiądz wsparł chorego chłopca. Przekazał tacę na jego leczenie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.