Łaźnia Caritas dla bezdomnych w Opolu ma już siedem lat

Łaźnia Caritas dla bezdomnych w Opolu ma już siedem lat
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. depositphotos.com/pl)
KAI/dm

W placówce prowadzonej przez Caritas Diecezji Opolskiej w czasie blisko 950 dyżurów odbyło się około 17 tys. kąpieli. Do łaźni stale przychodzi ponad 50 osób.

- Łaźnia została uruchomiona pod koniec listopada 2016 roku - przypomina Artur Wilpert z Caritasu Diecezji Opolskiej - i wciąż jest miejscem wyjątkowo dla bezdomnych i ubogich przyjaznym. Oferuje im pomoc w miejscu, w którym najchętniej przebywają, w centrum Opola. Proste zasady korzystania z łaźni ułatwiają utrzymanie higieny osobistej.

Łącznie z pomocy w łaźni skorzystało 239 osób (średnio w tygodniu jest ich 61). Wydano im w ciągu siedmiu lat 15.367 kompletów bielizny oraz blisko 16 tys. sztuk odzieży i butów. Prawie 7 ton odpadów odzieżowych zebrano do utylizacji. Bezdomni skorzystali m. in. z tysiąca litrów mydła i szamponu, 15.900 ręczników jednorazowych, 1212 litrów środków czystości i 1315 kg środków higieny osobistej. Otrzymali ponad 2,5 tony zestawów żywnościowych na wynos. Z łaźni do noclegowni przewieziono 23 osoby, do szpitali - 14.

- Ciepła woda, szampon, przybory do golenia, z których mogę tu korzystać, to moje szczęście - przyznaje pan Jan, jeden ze stałych bywalców łaźni. Czystą bieliznę można tutaj otrzymać, śniadanie do plecaka, a jak trzeba to i buty. I ogrzać też się można. I odpocząć. Dlatego po prostu trzeba tu przychodzić.

DEON.PL POLECA

Na rozpoczynający się sezon zimowy w łaźni przygotowuje się z myślą o bezdomnych koce, kołdry, śpiwory i ciepłą odzież.

- Wszystkim, którzy rzeczowo lub finansowo wspierają Caritas Diecezji Opolskiej w prowadzeniu łaźni przekazujemy słowa serdecznej wdzięczności - podkreśla Artur Wilpert. I Zachęcamy do nieustawania w czynieniu dobra.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Łaźnia Caritas dla bezdomnych w Opolu ma już siedem lat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.