Łódź: o. Cantalamessa gościem specjalnym Forum Charyzmatycznego

Łódź: o. Cantalamessa gościem specjalnym Forum Charyzmatycznego
(fot. Catholic Fraternity / flickr.com)
KAI / ms

O. Raniero Cantalamessa OFM Cap, teolog i kaznodzieja Domu Papieskiego, będzie gościem specjalnym Forum Charyzmatycznego organizowanego 29 i 30 września w Łodzi przez centrum ewangelizacyjno - formacyjne Mocni w Duchu. Hasłem forum jest wezwanie "Świętymi bądźcie!"

W programie przewidziane są konferencje nawiązujące do myśli przewodniej, radosne uwielbienie, prowadzone przez zespół Mocni w Duchu, a także bezprecedensowa w historii łódzkich forów ewangelizacja uliczna. Punktem kulminacyjnym każdego z dwóch dni będzie Eucharystia. Konferencje głosić będzie o. Cantalamessa, który sam miał wpływ na kształtowanie się ruchu Odnowy Charyzmatycznej w Kościele katolickim.

Forum odbywać się będzie w Hali Sportowej przy ul. Skorupki 21 w Łodzi. Organizatorzy spodziewają się ok. 2 tys. uczestników.

Zapisy prowadzone są poprzez stronę odnowa.jezuici.pl/rekolekcje/forum-i-sesje.

DEON.PL POLECA


Obdarzony wielkim oratorskim talentem kaznodzieja urodził się 22. lipca 1934 w środkowych Włoszech w Colli del Tronto. W 1958 r. przyjął święcenia kapłańskie. Na uniwersytecie we Fryburgu Szwajcarskim uzyskał tytuł doktora teologii a na Uniwersytecie Katolickim Najświętszego Serca Jezusowego w Mediolanie doktoryzował się z literatury klasycznej. Tam wykładał później historię wczesnego chrześcijaństwa. W latach 1975-1981 był członkiem Międzynarodowej Komisji Teologicznej.

Po 1975 całkowicie poświęcił się duszpasterstwu i kierownictwu duchowemu. Związał się z ruchem Odnowy w Duchu Świętym. Od 1980 jest kaznodzieją Domu Papieskiego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Łódź: o. Cantalamessa gościem specjalnym Forum Charyzmatycznego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.