Łódź: obchody Dnia Judaizmu z abpem Rysiem. "Kościół to miejsce wielokulturowe" [Transmisja LIVE]

Łódź: obchody Dnia Judaizmu z abpem Rysiem. "Kościół to miejsce wielokulturowe" [Transmisja LIVE]
(fot. Archidiecezja Łódzka)
Archidiecezja Łódzka / youtube.com

Abp Grzegorz Ryś zaprasza na obchody Łódzkiego Dnia Judaizmu w Archidiecezji Łódzkiej, które odbędą się 17 stycznia 2018 r w Łodzi.

Obejrzyj transmisję LIVE (początek 17 stycznia, godz. 17:30):

Na tym wideo abp Ryś opowiada o programie Dnia Judaizmu w Archidiecezji Łódzkiej:

DEON.PL POLECA

Kościół katolicki uznaje dialog z judaizmem za sprawę zasadniczą dla głębszego poznania i zrozumienia własnych korzeni. Stanowi je właśnie judaizm wraz ze Słowem Objawionym, Przymierzem, prawem moralnym, obietnicą mesjańską, a także modlitwą psalmami.

Od 1998 r. w Kościele w Polsce obchodzony jest Dzień Judaizmu. Zadecydowała o tym Konferencja Episkopatu Polski, a inicjatorem był bp Stanisław Gądecki. Polska jest drugim po Włoszech krajem europejskim, w którym zaczęto organizować takie obchody. Później włączyły się w tę inicjatywę m. in. Austria, Holandia i Szwajcaria.

Dzień Judaizmu odbywa się corocznie 17 stycznia, poprzedzając Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, co ma wskazywać na żydowskie korzenie chrześcijaństwa. Kulminacją każdego Dnia Judaizmu są obchody ogólnopolskie, za każdym razem w innej stolicy diecezji. Pierwsze obchody odbyły się pod hasłem "Kto spotyka Jezusa Chrystusa, spotyka judaizm", zaczerpniętym z przemówienia Jana Pawła II w Moguncji w listopadzie 1980 r.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła

Teksty arcybiskupa Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z mocą. Budzą wiarę. Dodają nadziei. Pomagają doświadczyć miłości Boga. W czym tkwi ich siła? W Słowie Bożym, które nie jest przysłonięte...

Skomentuj artykuł

Łódź: obchody Dnia Judaizmu z abpem Rysiem. "Kościół to miejsce wielokulturowe" [Transmisja LIVE]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.