Madryt: Benedykt XVI je obiad z młodzieżą

Madryt: Benedykt XVI je obiad z młodzieżą
Madryt: Benedykt XVI je obiad z młodzieżą (fot. Grzegorz Gałązka/ Galazka.DEON.pl)
PAP / ad

12 uczestników 26. Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie, je z Benedyktem XVI obiad. Do nuncjatury apostolskiej zaproszono młodych reprezentujących wszystkie kontynenty. Choć menu nie ujawniono, wiadomo, że przygotowała je znana nie tylko w Hiszpanii sieć restauracji "La taberna del Alabardero".

Obiad przedstawicieli młodych ludzi uczestniczących w Światowym Dniu Młodzieży z papieżem jest już tradycją tych spotkań. Tym razem odbywa się on w siedzibie nuncjatury apostolskiej w Madrycie, w salonie ambasadorskim. Na posiłek zaproszono 12 osób, po 2 z każdego kontynentu oraz 2 przedstawicieli Hiszpanii, jako kraju gospodarzy ŚDM.

W grupie tej są: Sylvie Kambau Mujinga z Demokratycznej Republiki Konga (29 lat), Aloys Sibomana z Rwandy (28 lat), Michelle Louise Hatfield z USA (22 lata), Juan Carlos Piedra Calderón z Ekwadoru (33 lata), Ya-Chen (Paola) Chuang z Tajwanu (25 lat), Gia Hoang (Paul) Nguyen z Wietnamu (27 lat), Eva Jánošíková ze Słowacji (28 lat), Olivier Richard z Francji (25 lat), Claire Brown z Australii (23 lata) i Martin Thomas Leung-Wai z Nowej Zelandii (25 lat), a także Gonzalo Cánovas del Castillo (28 lat) i Aurora María Almagro (20 lat) z Hiszpanii.

Za menu, którego na razie nie ujawniono, odpowiada grupa restauracyjna o nazwie "La taberna del Alabardero", której założycielem jest o. Luis de Lezama. Pierwsza restauracja pod tą nazwą została otwarta w Madrycie w 1974 r., gdy o. Lezama postanowił zaopiekować się młodymi bezrobotnymi i nauczyć ich sztuki gotowania. Dziś "La taberna del Alabardero" to już kilka ekskluzywnych restauracji także w USA.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Madryt: Benedykt XVI je obiad z młodzieżą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.