Meksyk, biskup i wspieranie wsp. gejowskiej

KAI / drr

Ordynariusz meksykańskiej diecezji Saltillo, bp José Raúl Vera López będzie musiał wytłumaczyć się przed Stolicą Apostolską za wspieranie wspólnoty św. Aelreda, zrzeszającej gejów i lesbijki - pisze portal LifeSiteNews, powołując się na doniesienia media w Meksyku.

Członkowie tej grupy twierdzą, że są katolikami, ale dopuszczają jednocześnie aktywny homoseksualizm. Wspólnota, prowadzona przez amerykańskiego księdza Roberta Coogana, zachęca jedynie do utrzymywania relacji homoseksualnych z jednym partnerem lub partnerką.

Zdaniem LifeSiteNews, biskup oficjalnie wsparł i promował działalność kontrowersyjnej wspólnoty, głoszącej nauczanie sprzeczne z nauką Kościoła. O sprawie donosiła też szeroko hiszpańskojęzyczna katolicka agencja informacyjna ACI Prensa.

Według lokalnego dziennika "Zocalo" ordynariusz otrzymał telefon z Watykanu z prośbą o szczegółowe wyjaśnienia w tej sprawie. - Muszę wyjaśnić rzeczy, odpowiedzieć na serię pytań z Watykanu, dotyczących mojej pracy z homoseksualistami - mówił gazecie, podkreślająca, że zarzuty przeciwko niemu są "nieuzasadnione", a jego praca z gejami i lesbijkami ma pomóc im "odzyskać godność ludzką".

Bp José Raúl Vera López został w ubiegłym roku laureatem nagrody norweskiej Fundacji Rafto, przyznawanej obrońcom praw człowieka. Otrzymał ją za odważną obronę najsłabszych mieszkańców Meksyku. 66-letni hierarcha protestuje przeciwko korupcji w wojsku i policji oraz domniemanemu wspólnictwu policji i karteli narkotykowych. Walczy też z porwaniami imigrantów, dla których stworzył specjalny ośrodek i organizację.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Meksyk, biskup i wspieranie wsp. gejowskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.