"Misja Moje Miasteczko" w Krakowie

"Misja Moje Miasteczko" w Krakowie
Sabina Duda

Z końcem maja, tuż po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, studenci z krakowskiego Duszpasterstwa Akademickiego „Na Miasteczku” wyjdą do swych koleżanek i kolegów z Miasteczka Studenckiego AGH w ramach akcji „Misja Moje Miasteczko”.

– Inicjatywa ta zrodziła się z potrzeby dzielenia się swoją wiarą, doświadczeniem Boga z tymi, dla których chrześcijaństwo często jest jedynie zbiorem nakazów i zakazów, czymś „odświętnym”. Chcemy pokazać innym, że relacja z Bogiem to coś więcej – to życie w radości i pokoju, życie pełne nadziei z realnym celem – opowiada Sabina.

Bo nie możemy milczeć o tym, cośmy widzieli i słyszeli (Dz 4,20)

„Misja Moje Miasteczko” jest niejako kontynuacją innej, odbywającej się w latach ubiegłych akcji „PerspekTYva”, która z pewnych przyczyn w tym roku się nie odbędzie. Jednak jej ideały zakorzeniły się w sercach i umysłach młodych ludzi. – Ciężko nam było się pogodzić z tym, że w tym roku nie będzie ParspekTYvy. Uznaliśmy, że wspólnymi siłami, z Bożą pomocą możemy zorganizować podobną, choć skromniejszą akcję. Z szacunku dla pomysłodawców PerspekTYvy odbędzie się ona pod inną nazwą, ale dla obu wspólna jest idea ewangelizacji oraz oddania w ten sposób Bogu chwały – dzieli się Grzesiek.  – Ta akcja jest dla nas taką swego rodzaju „misja pokojową” – jesteśmy armią Boga, tymi którzy uzbrojeni w Jego Słowo, z pieśnią chwalącą Pana wychodzimy by dzielić się Jego pokojem, głosić Jego zwycięstwo – mówi Monika.

Przez niemal cały tydzień, od niedzieli Zesłania Ducha Świętego do czwartku 27 maja, studenci z duszpasterstwa będą w akademikach oraz na ulicach Miasteczka Studenckiego AGH w ramach tzw. siatki ewangelizacyjnej dzielić się Ewangelią z innymi studentami.  –"Niespokojne jest serce człowieka dopóki nie spocznie w Bogu" – mówi św. Augustyn. Doświadczyłem tego mocno w moim życiu i dopiero to doświadczenie Bożej obecności, Bożej miłości, ojcowskiej miłości, uspokoiło moje serce. Jezus jest moim Panem i to On daje mi niesamowitą pewność, że będzie dobrze, że jest dobrze,  mimo iż wszystko zdaje się temu zaprzeczać. Świat mówi: skończ dobre studia, załóż swoją firmę, zarabiaj mnóstwo kasy, kup wypasiony samochód, wybuduj sobie willę to będziesz szczęśliwy, powodując w ten sposób wiele frustracji. A mój Pan mówi mi, że wcale tego nie potrzebuję, żeby być szczęśliwym. Do szczęścia wystarczy kochać i być kochanym. A któż może bardziej kochać, niż ten Który jest samą Miłością?! Tym chcę się ze wszystkimi dzielić, bo to jest prawdziwe życie. Jezus jest moim życiem, dosłownie! – dzieli się Marcin.

W ramach „Misji Moje Miasteczko” studenci zorganizują maraton biblijny, marsz dla Jezusa, różne zabawy i konkursy. Całość zakończy się koncertem zespołu M4 połączonym z modlitwą uwielbienia. Poniżej ramowy program finału „Misji Moje Miasteczko”.

 

26 maja (środa)

maraton biblijny — 24-godzinne czytanie Pisma Świętego

miejsce: namiot na placu grillowym MS AGH, w pobliżu klubu „Filutek”

rozpoczęcie: środa 26 maja, godz. 14:00

zakończenie: czwartek 27 maja, godz. 14:00

27 maja (czwartek)

godz. 15:00 — Marsz dla Jezusa — uroczyste przejście studentów w atmosferze święta i radości, z flagami, transparentami i śpiewem spod A-0, centralną alejką AGH, ulicą Reymonta do Miasteczka Studenckiego AGH

godz. 16:00 — konkursy, zabawy, pokazy — teren Miasteczka Studenckiego AGH

godz. 19:00 —  studenckie uwielbienie — koncert zespołu M4 połączony z uwielbieniem Boga

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Misja Moje Miasteczko" w Krakowie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.