Misterium Męki Pańskiej na Trafalgar Square

PAP / wab

Drugi rok z rzędu na londyńskim Trafalgar Square zostanie wystawiona w Wielki Piątek inscenizacja misterium Męki Pańskiej. Dzięki nagłośnieniu i ekranowi o powierzchni 56 m kwadratowych aktorów będzie można oglądać z każdego miejsca placu.

Na placu, na którym ostatnio zrobiło się ciasno z uwagi na zainstalowanie elektronicznego zegara odmierzającego czas do letnich igrzysk w 2012 r. i rozbijane w czasie weekendu namiotowe miasteczko przeciwników cięć rządowych, zostaną ustawione dwie sceny.

Misterium będzie wystawione dwukrotnie: w samo południe i o 15.15 czasu lokalnego. Po pierwszym przedstawieniu katolicki arcybiskup Westminsteru Vincent Nichols udzieli obecnym błogosławieństwa.

W wypowiedzi dla agencji Independent Catholic News hierarcha wyraził nadzieję, że przedstawienie "uzmysłowi ludziom rzeczywisty sens Męki Pańskiej".

DEON.PL POLECA

"Ubiegłoroczna inscenizacja zgromadziła 15-tysięczny tłum; tym razem przeżycia widzów będą jeszcze bogatsze dzięki wykorzystaniu wyższej jakości technologii i poparciu władz miejskich" - powiedział ICN autor scenariusza i producent Peter Huntley.

W odróżnieniu od ubiegłorocznego przedstawienia tym razem aktorów będzie mniej (ok. 70 w porównaniu ze 107), ale tak jak rok wcześniej będą to amatorzy. Wyjątkiem będzie Chrystus, którego postać odtworzy zawodowy aktor. W zeszłym roku koszty inscenizacji oceniano na ok. 50 tys. funtów.

W przeszłości Huntley wystawiał misterium Męki Pańskiej i szopkę bożonarodzeniową w różnych nietypowych miejscach, m.in. w więzieniu Lewes i głównym centrum handlowym w Guildford.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Misterium Męki Pańskiej na Trafalgar Square
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.