Muzułmanie chcieli zlinczować dwóch chrześcijan, podpalili im dom. Oskarżyli ich o profanację Koranu

Muzułmanie chcieli zlinczować dwóch chrześcijan, podpalili im dom. Oskarżyli ich o profanację Koranu
Dom chrześcijańskiej rodziny w Pakistanie został podpalony. Fot. ISRAR UL HAQ / EPA / PAP
PAP / mł

Policja we wschodnim Pakistanie zatrzymała kilkudziesięciu muzułmanów, którzy zaatakowali dwóch chrześcijan, oskarżając ich o rzekomą profanację Koranu - poinformowały w poniedziałek lokalne władze.

Zaatakowani ojciec i syn zostali przewiezieni do szpitala, ich stan jest stabilny - podała agencja AP.

Próba linczu na chrześcijanach w Pakistanie

Brutalny tłum zaatakował społeczność chrześcijańską w związku z rzekomym bluźnierstwem w Sargodha w Pakistanie, do którego miało dojść 25 maja w Sargodha w prowincji Pendżab. Do próby linczu doszło w sobotę, kiedy muzułmańscy mieszkańcy miasta zauważyli przed domem dwóch chrześcijan spalone strony Koranu. Oskarżyli o bluźnierstwo domowników, po czym podpalili dom oraz pobliską wytwórnię obuwia - powiedział mediom funkcjonariusz lokalnej policji. Ogień doszczętnie strawił fabrykę.

Tłum zaatakował wiele domów i podpalił dobytek. Policja uratowała chrześcijańską rodzinę i przeniosła ją w bezpieczne miejsce, bez natychmiastowej reakcji ze strony rządu i wyższych urzędników policji, oraz zatrzymała co najmniej 33 mężczyzn i poszukuje innych podejrzanych o udział w próbie linczu. Władze oświadczyły, że zwiększyły ochronę kościołów.

DEON.PL POLECA

Wystarczy oskarżenie, by wywołać zamieszki

Oskarżenia o bluźnierstwo są w Pakistanie częste, a sądy mogą w takich przypadkach orzekać nawet kary śmierci. Choć wyrok taki dotąd nie zapadł, to samo oskarżenie wystarcza, by wywołać zamieszki i skłonić tłum do przemocy, a nawet zabójstw - podkreśla agencja AP. W sierpniu ubiegłego roku rozwścieczony tłum podpalił kościoły i chrześcijańskie domy w mieście Jaranwala, a uczestnicy pogromu twierdzili, że widzieli dwóch mężczyzn profanujących Koran.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Krystyna Rożnowska

To może być Twój sąsiad, najlepszy przyjaciel, bliski krewny. Czy to możesz być TY?

Codziennie na swojej drodze spotykamy osoby gotowe na wszystko. Molestowana siedemnastolatka, pozbawiony skrupułów mężczyzna, młody chłopak łatwo wpadający w szał.

Czy...

Skomentuj artykuł

Muzułmanie chcieli zlinczować dwóch chrześcijan, podpalili im dom. Oskarżyli ich o profanację Koranu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.