Na tej pielgrzymce można uwierzyć w zmianę życia, w wyzwolenie od narkotyków i innych uzależnień

Na tej pielgrzymce można uwierzyć w zmianę życia, w wyzwolenie od narkotyków i innych uzależnień
(fot. goashape / unsplash)
KAI / pch

Na co dzień walczą z uzależnieniem. Od 6 dni walczyli także z pęcherzami, bólem nóg i upałem. Kolejna już pielgrzymka osób uzależnionych, ich rodzin i przyjaciół dotarła w sobotę, 11 sierpnia na Jasną Górę.

W tym roku na pątniczy szlak wyruszyło prawie 200 neofitów, rodziców dzieci uzależnionych, terapeutów i przyjaciół oraz członków światowej róży różańca w intencji osób uzależnionych. Najmłodszy pątnik miał 2 lata, a najstarszy 67.

"Jesteśmy żywym świadectwem tego, że z niemożliwego można powstać, a z ciemności dojść do światła" - tłumaczy Dorota Szczęsna, matka dziecka uzależnionego oraz terapeutka prowadząca grupy wsparcia dla rodzin osób uzależnionych.

DEON.PL POLECA

Głównym przewodnikiem grupy wędrującej pod hasłem: "Chcemy żyć" był pomysłodawca pielgrzymki i założyciel Stowarzyszenia Katolicki Ruch Antynarkotyczny KARAN, ks. Paweł Rosik SAC. "To, co nas wyróżnia spośród innych grup, to wiara w to, że można zmienić życie, że można wyzwolić się z narkotyków i innych uzależnień oraz że można na nowo odbudować siebie i złączyć się z rodziną i Bogiem" - wyjaśnia pallotyn.

Obok ks. Rosika posługę kapłańską na szlaku pielgrzymki pełnił także ks. Jerzy Bieńkowski, pallotyn z częstochowskiej Doliny Miłosierdzia. I chociaż ks. Bieńkowski na co dzień mieszka niespełna kilometr od Jasnej Góry, to juz od lat swój urlop spędza właśnie na pielgrzymce KARAN-u, gdyż, jak mówi: "tutaj jest prawdziwe życie i tutaj człowiek doświadcza bardzo namacalnie Bożego działania".

Ze względu na fakt, że pielgrzymkę osób uzależnionych, ich rodzin i przyjaciół prowadzą pallotyni, to wspólna wędrówka nie kończy się na Jasnej Górze, ale w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego prowadzonym właśnie przez księży pallotynów.

Ruch KARAN powstał w 1987 r. Stowarzyszenie Katolicki Ruch Antynarkotyczny KARAN to kontynuacja i rozszerzenie działań Ruchu. Swoją działalność zarejestrowało w maju 1992 r. Obie inicjatywy zapoczątkował ks. Paweł Rosik, pallotyn.

Stowarzyszenie KARAN jest organizacją pożytku publicznego, która zajmuje się promocją zdrowego stylu życia, przeciwdziałaniem występowaniu wszelkich dysfunkcji społecznych w środowisku dzieci i młodzieży, w tym głównie uzależnieniu od różnego rodzaju środków zmieniających świadomość.

KARAN jest pierwszą i największą organizacją pozarządową o profilu katolickim, nastawioną na wszechstronną i systemową pomoc osobom uzależnionym od środków zmieniających świadomość, a także dzieciom i członkom rodzin w kryzysie i niewydolnych wychowawczo.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Na tej pielgrzymce można uwierzyć w zmianę życia, w wyzwolenie od narkotyków i innych uzależnień
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.