Nabożeństwa dla kobiet w ciąży w Moskwie

Nabożeństwa dla kobiet w ciąży w Moskwie
(fot. NotoriousJEN / flickr.com )
W. Raiter / Radio Watykańskie / slo

Kościół prawosławny w Rosji, poszukując nowych form ewangelizacji i propagowania chrześcijańskiego modelu wychowania, organizuje nabożeństwa dla kobiet w ciąży. Oprócz modlitwy uczestniczki nabożeństwa mogą skorzystać z profesjonalnej konsultacji medycznej, oraz, wziąć udział w praktycznym przygotowaniu do porodu.

Nabożeństwa dla kobiet w ciąży cieszą się dużą popularnością w Moskwie. Odbywają się regularnie w trzech parafiach prawosławnych. Prowadzone są również kursy przygotowujące przyszłe mamy do porodu. Praktyczne zastosowanie w duszpasterstwie chrześcijańskich zasad bioetycznych zbliża katolików i prawosławnych we wspólnej trosce o ochronę tych wartości we współczesnym świecie.

Na nabożeństwa z żonami przychodzą ich mężowie oraz inni członkowie rodzin. Po modlitwie uczestnicy nabożeństwa mają okazję do rozmowy z kapłanem i lekarzem. W moskiewskim monasterze świętych Marty i Marii prowadzone są kursy przygotowujące do porodu kobiety samotne, które po zajściu w ciążę zdecydowały się urodzić dziecko.

Na kursach można zaznajomić się z zasadami prawidłowego postępowania w trakcie ciąży, przygotować się do porodu i nauczyć się pielęgnować dziecko zaraz po porodzie. W tym samym monasterze prowadzone jest duszpasterstwo i poradnia medyczna dla kobiet, na których ich lekarze próbują wymusić decyzję aborcji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nabożeństwa dla kobiet w ciąży w Moskwie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.