Największy audiobook świata zakończony. Ponad trzy lata zajęło nagranie całego Pisma Świętego

Największy audiobook świata zakończony. Ponad trzy lata zajęło nagranie całego Pisma Świętego
(fot. YouTube.com / BIBLIA AUDIO superprodukcja)
KAI / mp

Ponad trzy lata trwały prace nad przygotowaniem pierwszego nagrania całego Pisma Świętego (BIBLIA AUDIO superprodukcja) w języku polskim.

Efekt to trwające 113 godzin profesjonalne słuchowisko z dźwiękami tła i własną muzyką, w przygotowaniu którego wzięło udział wielu znanych aktorów oraz setki amatorów-wolontariuszy. Partnerem projektu był Katolicki Uniwersytet Lubelski.
Prymas Polski abp Wojciech Polak oraz Rabin Michael Schudrich - Naczelny Rabin Polski - spotkali się w studio, aby wspólnie nagrać fragmenty Starego Testamentu. Goście wcielili się w narratorów w Księdze Wyjścia. Co niezwykłe, fragmenty Księgi Wyjścia Pan Rabin czytał po hebrajsku, Prymas po polsku.
Posłuchajcie, obejrzyjcie.
Część nagrań zostało zrealizowanych w grudniu 2016 r. na KUL z udziałem studentów, pracowników, a także Chóru KUL. Nagranie biblijnych ksiąg prorockich (proroków mniejszych i większych) powstało dzięki wsparciu finansowemu Fundacji PZU udzielonemu za pośrednictwem Fundacji Rozwoju KUL w ramach projektu BIBLIA AUDIO superprodukcja - Cyfrowy Pomnik Kultury Polskiej.
W ramach obchodów jubileuszu 100-lecia KUL, 26 lutego 2018 r. w lubelskim Centrum Spotkania Kultur odbędzie się koncert "Ja Jestem" (BIBLIA AUDIO), podczas którego na żywo będzie można usłyszeć wybrane fragmenty Biblii Audio m.in. w wykonaniu czołowych polskich aktorów, a także Chóru KUL.Słuchowisko dostępne jest online na stronie www.bibliaaudio.pl, a także na płytach CD oraz na pendrive’ach.
W sierpniu 2017, w Krakowie, nagrali około 10.000 osób do Biblii Audio superprodukcji. 
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Największy audiobook świata zakończony. Ponad trzy lata zajęło nagranie całego Pisma Świętego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.