ND: Wotum wdzięczności za Papieża Polaka

"Nasz Dziennik" / KAI / slo

Myśl o stworzeniu wotum dziękczynnego za życie i pontyfikat Ojca Świętego zrodziła się jeszcze przed jego wizytą w Radzyminie 13 czerwca 1999 roku. Przetrwała w sercach wielu, jednak później, gdy wiadomo było, że beatyfikacja Papieża Polaka to tylko kwestia czasu, powstała idea wybudowania kościoła.

W 2005 roku ksiądz arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, ówczesny biskup warszawsko-praski, w czasie kolejnej rocznicy pobytu Ojca Świętego w Radzyminie podkreślił, że trzeba wybudować kościół, który byłby wotum wdzięczności za życie, pontyfikat i wizytę Papieża Polaka w tym mieście. Myśl tę natychmiast podjął ksiądz kanonik Stanisław Kuć, dziekan dekanatu radzymińskiego, jeden z organizatorów papieskiej wizyty w Radzyminie, który kupił działkę pod budowę kościoła i rozpoczął przygotowania.

W lipcu 2008 roku posługę przy wznoszeniu kościoła powierzono ks. Krzysztofowi Ziółkowskiemu. - Nigdy nie myślałem, że będę musiał budować kościół - mówi w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" ks. Ziółkowski. Jak wyznaje, początkowo bał się podjęcia tego wyzwania, ale z czasem poczuł się pewniej i - jak mówi - sprawy budowy go wręcz pochłonęły.

- Czuję się zaszczycony, że powierzono mi zadanie budowania świątyni dedykowanej Janowi Pawłowi II - dodaje. Obecnie trwają prace przy wznoszeniu murów kościoła i plebanii. Projekt świątyni jest dziełem architekta z Białegostoku Piotra Pytasza i konstruktora Henryka Szczuki.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

ND: Wotum wdzięczności za Papieża Polaka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.