Nepal-Indie: pożegnanie abp. Pennacchio

Nepal-Indie: pożegnanie abp. Pennacchio
(fot. Nuncjatura Apostolska w Indiach)
KAI / jp

Nepalscy i indyjscy katolicy pożegnali dotychczasowego nuncjusza apostolskiego w tych krajach, abp. Salvatore Pennacchio, którego Franciszek mianował swym przedstawicielem w Polsce. Włoski hierarcha reprezentował papieża w Indiach i Nepalu przez ostatnie sześć lat.

Podczas Mszy św., którą odprawił 1 października w katedrze w Katmandu abp Pennacchio wskazał, że wspólnota katolicka w tym kraju "jest niewielka liczebnie, ale wielka wiarą". W świątyni zgromadzili się licznie katolicy, ale także niekatolicy.

Po trzęsieniu ziemi w kwietniu 2015 r. abp Pennacchio apelował do parafii i organizacji katolickich w Nepalu o pomaganie ofiarom katastrofy. Caritas "od razu była w pierwszym szeregu pomagających" poszkodowanym, bez względu na wyznawaną przez nich wiarę, przyznał nuncjusz.

Wikariusz apostolski Nepalu, bp Paul Simick podziękował abp. Pennacchio za to, że wspierał Nepal głoszeniem orędzia Bożego. Był u boku mieszkańców kraju, gdy wzrastała liczba ośrodków duszpasterskich i form działalności Kościoła. Zachęcał do głoszenia Ewangelii, dzięki któremu wielu niekatolików zbliżyło się do Kościoła katolickiego.

DEON.PL POLECA

Wcześniej abp. Pennacchio pożegnali katolicy w Indiach. W czasie Mszy św. w katedrze w Bombaju 26 września watykański dyplomata uznał za przywilej fakt, że będzie teraz nuncjuszem w ojczyźnie św. Jana Pawła II.

Swą misję w Indiach rozpoczynał od odsłonięcia i poświęcenia pomnika Papieża Polaka, sprowadził też jego relikwie do bazyliki Matki Bożej na Górze oraz do seminarium duchownego w Bombaju, a teraz zostawił je w darze również katedrze. Relikwiami tymi udzielił błogosławieństwa zgromadzonym, wśród których był kard. Oswald Cardinal Gracias, metropolita Bombaju.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nepal-Indie: pożegnanie abp. Pennacchio
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.