Niesamowita akcja "Maj z Maryją"

Niesamowita akcja "Maj z Maryją"
(fot. shutterstock.com)
KAI / sz

- W ten sposób w ciągu miesiąca lepiej poznamy naszą Matkę - zapewniają organizatorzy "Majówki z Maryją", którzy od 3 do 31 maja rozsyłają SMS-y z rozważaniami poszczególnych wezwań Litanii Loretańskiej.

- Maj jest miesiącem, w którym w sposób szczególny nasze myśli wędrują ku Maryi - Bożej Rodzicielce. Dlatego w tym miesiącu, razem z całym Kościołem, chcemy pochylić się nad słowami Litanii Loretańskiej, rozważając kolejne przymioty tej niezwykłej kobiety, Matki Boga - i naszej Matki. Chcemy zaprosić ludzi we wspólną podróż po odkrywaniu Serca Maryi, Kobiety, Matki, Królowej - mówi Mariusz Bilski, jeden z współorganizatorów akcji "Maj z Maryją".

- W ten sposób w ciągu miesiąca lepiej poznamy naszą Matkę. Poznamy serce tej niezwykłej Kobiety, a także spróbujemy odnaleźć łączące nas cechy. Dzięki skondensowanej formie SMS-a, każdy będzie mógł zostać sam na sam z Maryją - i w Jej obecności przyjrzeć się swojemu sercu - dodaje Bilski.

Organizatorami akcji jest grono świeckich skupionych wokół portalu i sklepu ewangelizacyjnego YoungTree.eu i społeczności Ecclesiae.it zajmującej się IT w służbie Kościołowi. - Pracujemy w różnych środowiskach, należymy do różnych wspólnot i stowarzyszeń, ale wszystkie te miejsca łączy jedno: w każdym z nich odnajdujemy ludzi spragnionych Boga i odkrycia własnej tożsamości. Jest w ludziach prawdziwa tęsknota za Słowem, które ma wartość, sens, które ma znaczenie - przekonują.

DEON.PL POLECA

- Myślimy, że ludzie bywają już zmęczeni natłokiem bezwartościowych informacji, wiadomości e-mail, wszechobecnych reklam… Chcemy im dać coś wartościowego, a jednocześnie skondensowanego - zostawiającego miejsce na własną refleksję. Stąd pomysł na krótkie SMS-y ewangelizacyjne - dodają pomysłodawcy "Maja z Maryją".

W marcu i kwietniu przygotowali inicjatywę "Blachnicki na Wielki Post", która cieszyła się dużą popularnością. - Z doświadczenia wiemy, że telefon obecnie nie służy już tylko do wykonywania połączeń. Z powodzeniem zastępuje już nasz notes, kalendarz, komputer. Spędzamy z nim naprawdę dużo czasu, wiele z niego marnując. Dlaczego więc nie wyrwać z tego czasu kilku minut, które będą spędzone naprawdę sensownie? - pyta retorycznie Mariusz Bilski.

Aby otrzymywać SMS-y należy zapisać się na stronie www.majzmaryja.pl. SMS-y będą wysyłane codziennie, w godzinach wieczornych (między 19:00, a 21:00). Koszt uczestnictwa w akcji to 9 zł + VAT. - Mamy nadzieję, że codzienne rozważenie któregoś z przymiotów Maryi stanie się dla uczestników początkiem jeszcze bliższej relacji z Maryją, która zaś zawsze prowadzi nasz wzrok ku Jezusowi - mówi Bilski.

Inicjatywę patronatem objął Ruch Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Niesamowita akcja "Maj z Maryją"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.