Nigeria: Uwolniono 5 osób, porwano kolejnych 3 zakonników

Nigeria: Uwolniono 5 osób, porwano kolejnych 3 zakonników
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. depositphotos.com/pl)
KAI/dm

Z wdzięcznością dla naszego Pana i z wielką radością ogłaszamy uwolnienie trzech sióstr zakonnych, seminarzysty i kierowcy porwanych w ostatnich dniach - w tych słowach przekazała szczęśliwą wiadomość s. Gloria Nnabuchi, wikaria generalna nigeryjskiego Zgromadzenia Misjonarek Córek Matki Kościoła. Niestety dzisiaj nadeszła też informacja o nowym porwaniu, którego ofiarą padło trzech młodych zakonników.

W grupie szczęśliwie uwolnionej 14 października znalazły się dwie współsiostry s. Nnabuchi, zakonnica ze Zgromadzenia Zmartwychwstałego Pana, seminarzysta należący do Zgromadzenia Misjonarzy Synów Przenajświętszej Trójcy oraz świecki mężczyzna. Wszyscy oni udawali się na pogrzeb matki jednej z zakonnic 5 października i wtedy też padli ofiarą napadu.

Najnowszy napad miał miejsce w środku nocy 17 października w klasztorze w Eruku leżącym w środkowej Nigerii. Bandyci porwali brata Godwina Eze, nowicjusza i dwóch postulantów: Anthony'ego Eze i Petera Olarewaju.

W Nigerii mowa jest już o pladze porwań. Dopuszczają się ich liczne grupy bandyckie, a także duże uzbrojone społeczności, jak fundamentalistyczna Boko Haram oraz pasterze Fulani. Ofiarami padają urzędnicy, obcokrajowcy, przywódcy wiosek, a często także duchowni czy zakonnice.

DEON.PL POLECA

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nigeria: Uwolniono 5 osób, porwano kolejnych 3 zakonników
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.