Noworodek znaleziony w oknie życia sióstr pasjonistek w Kutnie

Noworodek znaleziony w oknie życia sióstr pasjonistek w Kutnie
(fot. depositphotos.com)
PAP / jb

Policja w Kutnie (woj. łódzkie) dostała zgłoszenie o pozostawieniu w oknie życia noworodka. Chłopczyk - jak podali świadkowie - urodził się najprawdopodobniej w czwartek. Nie doszło do przestępstwa - powiedziała wieczorem PAP rzeczniczka kutnowskiej policji podkom. Edyta Machnik.

 

DEON.PL POLECA




Okno życia funkcjonuje przy kutnowskiej siedzibie zgromadzenia Sióstr Pasjonistek św. Pawła od Krzyża w Kutnie (Łódzkie). Chłopca pozostawiono tam w czwartek po południu.

"Dostaliśmy zgłoszenie, że w oknie życia pozostawiono noworodka" - podkreśliła rzeczniczka policji. "Potwierdziliśmy, że nie doszło do żadnego przestępstwa" - zaznaczyła. "Dziecko zostało zabrane na badania do szpitala" - podała Machnik.

Wcześniej to siostry zajęły się chłopcem. Chłopczyk - jak podali świadkowie - urodził się najprawdopodobniej w czwartek.

Okno życia w Kutnie, podobnie inne, jest tak zorganizowane, że pozostawienie dziecka jest bezpieczne dla malucha i anonimowe dla matki, która zdecyduje się na taki krok. Kiedy w miejscu, gdzie jest specjalny "koszyk" wyścielony kocem, pozostawione zostaje dziecko, w budynku zgromadzenia pasjonistek rozlega się alarm. Siostry natychmiast zajmują się noworodkiem i wzywają policję.

W marcu tego roku w kutnowskim oknie życia znaleziono 6-dniowego chłopca.

Źródło: PAP / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller

Spójrz na siebie z łagodnością

Pragniesz zaakceptować siebie taką, jaką jesteś? Poczuć się kobietą spełnioną, żyjącą pełnią życia? Jak często obwiniasz się za to, że nie radzisz sobie z bólem, strachem i brakiem sił? Czy...

Skomentuj artykuł

Noworodek znaleziony w oknie życia sióstr pasjonistek w Kutnie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.