Nowy Targ: stypendia dla zdolnych uczniów

KAI / drr

Już po raz piąty w Szkole Podstawowej nr 11 im. Żołnierzy Armii Krajowej wręczone zostały stypendia naukowe. Wśród osób, które przekazały środki na ten cel jest ks. Jan Karlak, proboszcz nowotarskiej parafii pw. bł. Jana Pawła II.

- Każdy z nas posiada jakiś talent, który musi odnaleźć i rozwijać. Stypendia naukowe to nie tylko środek finansowy, ale przede wszystkim możliwość rozwijania swoich zdolności i umiejętności - powiedział dyrektor Robet Furca przed wręczeniem stypendiów. Dodał, że liczy na to, iż w przyszłym roku szkolnym będzie więcej stypendiów. - Każdy z was przez najbliższe dwanaście miesięcy będzie starał się zrobić wszystko, aby osiągnąć najwyższy cel przede wszystkim pod względem nauki i wychowania - dodał dyrektor.

Ośmiu uczniom wręczył wręczyli stypendia ks. Jan Karlak, proboszcz parafii bł. Jana Pawła II i dyrektor Roberta Furca.

Stypendia w wysokości 500 zł zostały wręczone już po raz piąty. Wśród ofiarodawców, obok proboszcza z parafii bł. Jana Pawła II, znaleźli się jeszcze m.in. dyrektor szkoły, rada rodziców i anonimowy sponsor. Niedawno delegacja szkoły z pocztem sztandarowym uczestniczyła w uroczystości poświęcenia kościoła bł. Jana Pawła II w stolicy Podhala, czego dokonał kard. Stanisław Dziwisz.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nowy Targ: stypendia dla zdolnych uczniów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.