Nuncjusz wzywa księży do odwiedzenia cerkwi

KAI / psd

Okresowe odwiedzanie cerkwi prawosławnych i udział w sprawowanych tam liturgiach zaproponował księżom katolickim w Rosji nuncjusz apostolski w tym kraju abp Antonio Mennini. Przemawiał on 17 czerwca do obradujących w Soczi uczestników posiedzenia Konferencji Biskupów Katolickich Rosji.

Poinformował o tym rosyjską agencję prasową „ Interfax-religia” sekretarz generalny episkopatu ks. Igor Kowalewski. Według niego, dyplomata papieski podkreślił wyraźną poprawę stosunków katolicko-prawosławnych w Rosji i wezwał duchowieństwo katolickie do rozwijania „braterskich stosunków z duchownymi prawosławnymi”.

DEON.PL POLECA
Nuncjusz wspomniał również o poprawie stosunków państwowo-kościelnych w Rosji od czasu nawiązania oficjalnych stosunków dyplomatycznych między tym krajem a Stolicą Apostolską.

Na zebraniu plenarnym w Soczi biskupi przygotowali też oświadczenie w sprawie usuwania symboli religijnych ze szkół publicznych w Europie. Podkreślili, że krzyż jest jednym z najważniejszych elementów tożsamości naszego kontynentu i przypomnieli bolesne doświadczenie Rosji z czasów sowieckich, gdy walka z symbolami religijnymi doprowadziła do prześladowań ludzi wierzących i moralnego upadku społeczeństwa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nuncjusz wzywa księży do odwiedzenia cerkwi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.