Oazowicze archidiecezji krakowskiej podziękowali za ŚDM

Oazowicze archidiecezji krakowskiej podziękowali za ŚDM
(fot. shutterstock.com)
KAI / psd

Tradycyjnie w ostatnią sobotę wakacji młodzież Ruchu Światło-Życie i Służby Liturgicznej Archidiecezji Krakowskiej pielgrzymowała do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, by dziękować za rekolekcje wakacyjne i zawierzyć Matce Bożej nowy rok formacyjny. W tym roku wydarzenie nabrało wyjątkowego charakteru - młodzi wraz z metropolitą krakowskim kard. Stanisławem Dziwiszem podziękowali za Światowe Dni Młodzieży, których byli współgospodarzami.

Centralnym punktem pielgrzymki była Msza św. na ołtarzu polowym pod wzgórzem Ukrzyżowania, którą pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza celebrowało ok. 120 kapłanów. Obecni byli także krakowscy biskupi pomocniczy Jan Szkodoń i Grzegorz Ryś. "To wydarzenie trwa nadal - w naszych umysłach i sercach" - mówił w homilii metropolita krakowski, który przypomniał, że miesiąc wcześniej setki tysięcy młodych osób z całego świata wyznawały wspólnie swoją wiarę w Krakowie. Sami oazowicze, w Liście jedności do Ojca Świętego, dziękowali papieżowi Franciszkowi za obecność i skierowane Słowa. Przypomnieli, że krakowska oaza czynnie włączała się w wolontariat, chór, wydarzenia centralne i ewangelizację podczas Światowych Dni Młodzieży.

Zebrani na kalwaryjskim wzgórzu mogli także wysłuchać świadectw Małgorzaty i Krzysztofa Bieleckich, którzy podczas ŚDM angażowali się w projekt Wolontariatu PLUS Młodzi Misjonarze Miłosierdzia oraz Dominika i Moniki Radziszewskich, którzy posługiwali w centrum ewangelizacji Ruchu Światło-Życie.

Kardynał Stanisław Dziwisz zachęcał młodych by trwali w dziękczynieniu. - Przychodzimy by wyrazić wdzięczność za lipcowe święto młodego Kościoła, za dar Ewangelii, która ponad tysiąc lat temu dotarła na polską ziemię - mówił podczas homilii. Hierarcha zwrócił także uwagę, by być wdzięcznym za plan drogi formacyjnej Ruchu Światło-Życie, który "już od kilkudziesięciu lat kształtuje rzesze młodych Polek i Polaków".

Podczas Eucharystii 107 osób przyjęło błogosławieństwo do szczególnych posług w ruchu: na animatorów Oazy Dzieci Bożych, animatorów Ruchu, liturgicznych, muzycznych oraz ceremoniarzy parafialnych. Będą oni prowadzić formację w swoich parafiach podczas spotkań w małych grupach czy spotkań wspólnotowych według charyzmatu ks. Franciszka Blachnickiego.

Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie i Służby Liturgicznej Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się już po raz 44. Tegoroczna Oaza Żywego Kościoła odbywa się pod hasłem "Miłosierni jak Ojciec", a piosenką roku był hymn ŚDM "Błogosławieni miłosierni".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Oazowicze archidiecezji krakowskiej podziękowali za ŚDM
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.