Ojciec Schulz: ruchy katolickie są bardzo żywą i aktywną częścią Kościoła

Ojciec Schulz: ruchy katolickie są bardzo żywą i aktywną częścią Kościoła
(fot. John Price / Unsplash)
PAP / pk

Ruchy katolickie są bardzo żywą i aktywną częścią Kościoła, a liczba członków ruchów i stowarzyszeń katolickich w Polsce przekroczyła ponad 4 mln poinformował w rozmowie z PAP przewodniczący Ogólnopolskiej Rady Ruchów Katolickich o. Adam Schulz.

Dodał, że kiedy 30 lat temu rozpoczynała swoją działalność Ogólnopolska Rada Ruchów Katolickich, liczba ta wynosiła od 360 do 400 tys.

"A więc widać wyraźny wzrost liczby członków ruchów i bogactwo tych ruchów. Wśród kilkuset różnych większych ruchów ogólnopolskich możemy spotkać takie, które powstały ponad 800 lat temu, jak np. Bożogrobcy, którzy swoją działalność w Polsce zaczęli w 1163 r., jak również takie, które powstały po Soborze Watykańskim II czy też w ostatnich latach" - zaznaczył o. Schulz.

Podał, że najbardziej liczebnym i dość dynamicznym jest Ruch Żywego Różańca, który ma ponad 2,2 mln członków.

"Dalej należy wymienić Ruch Światło Życie z silną gałęzią rodzinną - Kościołem Domowym, Ruch Odnowy w Duchu Świętym, Eucharystyczny Ruch Młodych, Wiarę i Światło czy Legion Maryi" - poinformował o. Schulz.

Podkreślił też, że jest ponad tysiąc mniejszych wspólnot i ruchów powstałych przy parafiach.

Zaznaczył jednocześnie, że obecnie bardzo dynamicznie rozwijają się ruchy związane z kultem Maryjnym i Jezusem Miłosiernym, ale także ruchy nastawione na konkretną pomoc charytatywną oraz ruchy rodzinne.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ojciec Schulz: ruchy katolickie są bardzo żywą i aktywną częścią Kościoła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.