Oni umierają za wiarę w Jezusa. Módl się za nich

Oni umierają za wiarę w Jezusa. Módl się za nich
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / rj

Papież wzywa do modlitwy za katolików w Chinach oraz za chrześcijan prześladowanych. O modlitwę w intencji chińskich katolików oraz za chrześcijan prześladowanych z powodu wyznawanej wiary zaapelował Ojciec Święty na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej.

Oto słowa wypowiedziane przez Ojca Świętego:

DEON.PL POLECA- 24 maja katolicy w Chinach będą się nabożnie modlić do Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, czczonej w sanktuarium w Sheshan w pobliżu Szanghaju. Górująca nad tym sanktuarium figura przedstawia Maryję trzymającą wzniesionego w górę swego Syna, ukazując Go światu z otwartymi ramionami, w geście miłości i miłosierdzia. Także i my prosimy Maryję, aby pomogła katolikom w Chinach być bardziej wiarygodnymi świadkami tej miłości miłosiernej pośród swego narodu oraz żyć w duchowym zjednoczeniu z opoką Piotrową, na której zbudowany jest Kościół.

Konferencja Episkopatu Włoch zaproponowała, aby w poszczególnych diecezjach z okazji Wigilii Zesłania Ducha Świętego pamiętano o wielu braciach i siostrach wygnanych lub zabijanych jedynie dlatego, że są chrześcijanami. Są oni męczennikami.

Niech ta chwila modlitwy zwiększy świadomość, że wolność religijna jest niezbywalnym prawem człowieka, pogłębi wrażliwość na dramat chrześcijan prześladowanych w naszych czasach oraz aby położono kres tej niedopuszczalnej zbrodni.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Oni umierają za wiarę w Jezusa. Módl się za nich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.