Papież o ewangelizacji w świecie kultury

Papież o ewangelizacji w świecie kultury
Papież o ewangelizacji w świecie kultury (fot. Grzegorz Gałązka/ Galazka.DEON.pl)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

"W świecie edukacji trzeba dziś budzić ducha chrześcijańskiego". Papież podkreślił to w przesłaniu na trwające od 19 do 28 lipca w Los Negrales pod Madrytem zgromadzenie plenarne Instytutu Terezjańskiego.

To międzynarodowe stowarzyszenie świeckich katolików, które wnosi wkład w promocję ludzką i społeczną poprzez edukację i kulturę, uczestnicząc w misji ewangelizacyjnej Kościoła, obchodzi stulecie istnienia.

Instytut Terezjański zapoczątkował w 1911 r. w Hiszpanii św. Piotr Poveda. Kapłan ten poniósł tam śmierć męczeńską w 1936 r. Beatyfikował go w 1993 r., a osiem lat temu, w 2003 r., kanonizował podczas podróży do Madrytu Jan Paweł II. Stowarzyszenie czerpie z duchowości św. Teresy od Jezusa.

Nie należy go mylić z powstałym w Polsce instytutem świeckim życia konsekrowanego, który nosi wprawdzie taką samą nazwę, nawiązującą jednak do św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

W przesłaniu do międzynarodowego stowarzyszenia Papież zwraca uwagę na znaczenie kultury oraz integralnej promocji osoby. Przypomina, że idea Instytutu Terezjańskiego zrodziła się przed stu laty w sanktuarium maryjnym w Covadonga na północy Hiszpanii. Dziś może się on przyczynić do odnowy życia chrześcijańskiego podejmowanego z wszystkimi jego wymogami i do wielkodusznej ewangelizacji różnych środowisk społecznych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież o ewangelizacji w świecie kultury
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.