Papież: ogromne tragedie na świecie pomijane są milczeniem

PAP/ kb

Papież Franciszek w świątecznym orędziu powiedział, że konflikty i napięcia na świecie nigdy się nie kończą, a ludzie tak są do nich przyzwyczajeni, że ogromne tragedie są pomijane milczeniem. "Grozi nam, że nie usłyszymy krzyku bólu i rozpaczy wielu naszych braci i sióstr"- mówił.

Franciszek przemawiając z loggii bazyliki Świętego Piotra podkreślił: "Pomyślmy o narodzie syryjskim, od ponad dziesięciu lat przeżywającym wojnę, która spowodowała wiele ofiar i niezliczoną liczbę uchodźców. Spójrzmy na Irak, któremu po długim konflikcie wciąż trudno stanąć na nogi".

Papież Franciszek na Boże Narodzenie

"Usłyszmy krzyk dzieci wznoszący się w Jemenie, gdzie od lat trwa w milczeniu straszna, zapomniana przez wszystkich tragedia, każdego dnia powodując śmierć"- wezwał.

DEON.PL POLECA

Papież przypomniał o nieustannych napięciach między Izraelczykami a Palestyńczykami i ich coraz poważniejszych konsekwencjach społecznych i politycznych.

"Nie zapominajmy o Betlejem, miejscu, gdzie narodził się Jezus, które również przeżywa trudne chwile z powodu problemów gospodarczych spowodowanych pandemią, uniemożliwiającą pielgrzymom dotarcie do Ziemi Świętej"- dodał.

Zaznaczył, że bezprecedensowy kryzys trwa w Libanie. Modlił się też o pocieszenie dla Afgańczyków, którzy - jak mówił - "od ponad czterdziestu lat są ciężko doświadczani przez konflikty, zmuszające wielu do opuszczenia swej ojczyzny".

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież: ogromne tragedie na świecie pomijane są milczeniem
Komentarze (2)
AS
~Antoni Szwed
25 grudnia 2021, 16:06
A co z chrześcijanami zabijanymi, porywanymi, gwałconymi w Nigerii i innych krajach afrykańskich przez wyznawców Allacha? Co z chrześcijanami w Syrii, w Pakistanie, Indii? Co z setkach tysięcy chrześcijan prześladowanych na świecie każdego roku, także w 2021. O ich cierpieniach zapomniałeś? O ich bólu nie pamiętasz?
AS
~Augustyn Szczawiński
27 grudnia 2021, 12:26
To by przeszkadzało w tworzeniu jednej, uniwersalnej, ateistycznej para-religii.