Papież do młodych w Ziemi Świętej: bądźcie wierni waszej historii

Papież do młodych w Ziemi Świętej: bądźcie wierni waszej historii
(Fot. pl.depositphotos.com)
Krzysztof Ołdakowski SJ/vaticannews/dm

„Bóg nie zawodzi, możecie dokonać wielkich rzeczy!” - tymi słowami papież Franciszek zwrócił się z przesłaniem do młodych ludzi z Betlejem i Ziemi Świętej. Zachęcił ich, aby pozostali wierni swoim korzeniom na ziemi, gdzie narodził się Jezus i by zawsze patrzyli dalej, poza horyzont.

Papież zaznaczył, że Ziemia Święta jako miejsce pielgrzymek, szczególnie ucierpiała z powodu pandemii, dlatego wielu młodym wydaje się, że nie ma tam przyszłości i zastanawiają się nad opuszczeniem swojej ojczyzny. Franciszek prosi ich, aby negatywne myśli nie przesłoniły im życiowego horyzontu.

DEON.PL POLECA
„Nadzieja nie zawodzi, Bóg nie zawodzi. Zamiast tego: zaangażujcie się na swojej ziemi, oddajcie się swojemu krajowi, poświęćcie się swojej historii. I realizujcie to ludzkie powołanie, którym Bóg was obdarzył!” – apelował papież.

„Nie poddawajcie się, zawsze patrzcie w przyszłość, nie porzucajcie marzeń o budowaniu, o rozwoju waszego narodu, o zapuszczaniu korzeni, o waszym bogactwie kulturowym i religijnym” - powiedział papież.

DEON.PL POLECA

Papież zwrócił uwagę, że założenie rodziny jest trudne w obecnej sytuacji, ale wezwał, aby nie tracić nadziei, ponieważ „nadzieja nie zawodzi!” Następnie dodał: „W tę Wigilię, kto by pomyślał, że to dziecko będzie Synem Boga? Magowie domyślili się tego i byli gotowi podjąć ryzyko”.

Franciszek wezwał, aby pośród ubóstwa, wojen, ograniczeń, barier, braku wolności, pomyśleć o stajence Jezusa. I tak jak On uczynił to, co uczynił od żłóbka, tak w sytuacjach przeciwności można również dokonywać wielkich rzeczy.

Krzysztof Ołdakowski SJ/vaticannews/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież do młodych w Ziemi Świętej: bądźcie wierni waszej historii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.