Papież senior otrzyma choinkę z Bawarii

Papież senior otrzyma choinkę z Bawarii
Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / mh

Jak co roku tradycyjnie, Benedykt XVI otrzyma choinki z Bawarii. Jeszcze dziś wieczorem wyrusza w podróż do Rzymu dyrektor banku w Monachium, Thaddäus Kühnel. Na dach swojego mercedesa załadował cztery jodły. Jak powiedział niemieckiej agencji katolickiej KNA, z serdecznymi życzeniami świątecznymi przekaże je papieżowi seniorowi.

Wszystkie jodły mają wysokość trzech metrów. Dwie z nich, pochodzące z Lasu Czeskiego, są przeznaczone do prywatnych pomieszczeń Benedykta XVI. Dwie inne natomiast są darem dla zaprzyjaźnionych sióstr pallotynek.

Odkąd abp Joseph Ratzinger pożegnał się z Monachium i przeszedł do Kongregacji Nauki Wiary w Watykanie, a następnie został wybrany papieżem, monachijski przyjaciel regularnie dostarcza mu do Rzymu bawarskie specjały i okolicznościowe ozdoby. W 2012 roku dyrektor monachijskiego banku mógł obchodzić swoisty jubileusz, ponieważ był to 30. rok, odkąd pielęgnuje tradycję obdarowywania prezentami papieża Ratzingera. Jak podkreślił, w tej tradycji nic się nie zmieniło i wówczas, gdy w 2005 roku kard. Ratzinger został wybrany papieżem i teraz, gdy w lutym 2013 roku ustąpił z urzędu.

Z zadowoleniem poinformował, że np. podarowane przez niego, przygotowane w Monachium wieńce adwentowe znajdują się w różnych dykasteriach watykańskich, a jeden z nich zdobi nawet prywatną kaplicę papieża Franciszka.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież senior otrzyma choinkę z Bawarii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.