Patriarcha: módlmy się o opamiętanie dla świata

Patriarcha: módlmy się o opamiętanie dla świata
(fot. Pvasiliadis / Wikmedia Commons / CC BY-SA 3.0)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / pz

Bioróżnorodność to dzieło mądrości Boga, który przykazuje nam ją zachować i rozwijać - czytamy w liście prawosławnego patriarchy Konstantynopola na Dzień Modlitwy za Środowisko Naturalne.

Ustanowił go poprzednik Bartłomieja I, patriarcha Dymitr. To za jego sprawą Ekumeniczny Patriarchat Konstantynopola zaangażował się w działalność ekologiczną i uznał ją za swą szczególną misję w świecie.

W liście na tegoroczny dzień modlitw, który przypada 1 września, Bartłomiej I podkreśla, że ludzkość nie korzysta dziś ze stworzenia w sposób racjonalny, zgodnie z zamysłem Stwórcy. Konsekwencje tego są widoczne na każdym kroku w postaci zmian klimatycznych, zanieczyszczenia ziemi i mórz. Doroczna modlitwa o zachowanie środowiska naturalnego staje się zatem wezwaniem do opamiętania i rezygnacji z grzesznego stylu życia. Dotyczy to w pierwszym rzędzie tych, którzy mają największy wpływ na losy świata, aby nie niszczyli naszej planety w imię korzyści finansowych - pisze Bartłomiej I w liście na Dzień Modlitwy za Środowisko Naturalne.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Patriarcha: módlmy się o opamiętanie dla świata
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.