Ekstremalna Droga Krzyżowa z Wrocławia na Ślężę

Ekstremalna Droga Krzyżowa z Wrocławia na Ślężę
(fot. Małgorzata Snela )
5 lat temu
Małgorzata Snela

"Nie warto żyć normalnie - warto żyć ekstremalnie" - już czwarty raz pod tym hasłem wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa z Wrocławia na Ślężę.

Zrodzona w 2009 roku w Krakowie inicjatywa obecnie rozszerzyła się na całą Polskę, rokrocznie powiększając grono odbiorców, również poza granicami kraju. We Wrocławiu od czterech lat członkowie i absolwenci Duszpasterstwa
Akademickiego "Dominik" włączają się w rozpowszechnianie tego wyjątkowego sposobu na rozważanie życia i męki Jezusa.

EDK jest akcją całoroczną i każdy może podjąć się jej w formie i czasie wybranym przez siebie, lecz nie każdy wie, jak się do tego zabrać. Tegorocznym terminem przejścia EDK, do wyboru którego zachęcają organizatorzy jest noc z 11 na 12 marca. Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym ks. abp. Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego.

Najdłuższa trasa wrocławskiej EDK będzie jednocześnie najdłuższą trasą w Polsce, z planowanych 67 km została wydłużona do 75. Oprócz niej w tym roku do wyboru będą trzy trasy - dwie znane uczestnikom poprzednich edycji (ok 52 km) oraz nowa licząca ok 60 km.

Uczestnicy powinni zaopatrzyć się w brzozowy krzyż wysokości 1-1,2 m oraz ciepłe ubranie i termos z gorącym napojem. Warto mierzyć siły na zamiary - EDK jest dużym wyzwaniem nie tylko duchowym, ale i kondycyjnym.
Zapisy na Wrocławską EDK ruszają 29 lutego przez formularz na stronie edk.org.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ekstremalna Droga Krzyżowa z Wrocławia na Ślężę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.