Ja Jestem Papież Fatimy - Koncert

Ja Jestem Papież Fatimy - Koncert
3 lata temu
Informacja prasowa

W najbliższą niedzielę 21 maja w Kolegiacie św. Anny w Krakowie odbędzie się jubileuszowy spektakl słowno-muzyczny oparty na poezji Jana Pawła II. Całość rozpocznie się o godzinie 18.00.

Wydarzenie będzie nawiązywać do szczególnej czci Matki Bożej Fatimskiej, przez którą papież słowami: ,,Totus Tuus", zawierzył całego siebie. Będzie to również okazja do upamiętnienia 97. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Podczas koncertu, oprócz recytatorów, wystąpi schola akademicka pod kierownictwem Agnieszki Jachymczak i Mikołaja Biela.

Pomysł organizacji koncertu zrodził się w trakcie przygotowań do świętowania Jubileuszu 90- lecia Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny, którego główne obchody odbędą się w październiku br. Historia tego duszpasterstwa sięga 1927 roku, kiedy to arcybiskup Adam Stefan Sapieha powołał pierwszego kapelana studentów, księdza Stanisława Sapińskiego. Tym samym, stało się ono pierwszym duszpasterstwem akademickim w Polsce.

Tego samego dnia, Komitet Organizacyjny Jubileuszu rozpocznie akcję promocyjną przed Kolegiatą św. Anny, podczas której będzie można dowiedzieć się, jak wesprzeć lub zaangażować się w przygotowania do jubileuszowych obchodów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ja Jestem Papież Fatimy - Koncert
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Ja Jestem Papież Fatimy - Koncert
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.