Mają talent (i nie zawahają się go pokazać)

Mają talent (i nie zawahają się go pokazać)
5 lat temu
facebook.com/nowaewangelizacja.zawiercia

Śpiew, układanie kostki rubika, beatbox oraz gimnastyka artystyczna - to niektóre z talentów, jakie zostaną zaprezentowane na koncercie finałowym "Mam Talent od Jezusa", który odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu w dniu 17 maja. Zobaczyć, jak dzieci i młodzież z regionu radzą sobie na scenie, może każdy - wstęp na koncert jest wolny.

Koncert odbywa się w ramach konkursu "Mam Talent od Jezusa" organizowanego przez Zespół ds. Nowej Ewangelizacji Zawiercia. Spośród przyjmowanych do końca marca zgłoszeń przesłanych do parafii pod wezwaniem świętego Stanisława Kostki, przy której działa Zespół, wybranych zostało 118 młodych ludzi, którzy w 59 jedno- lub wieloosobowych grupach zaprezentują swoje talenty na scenie zawierciańskiego MOK-u.

"W nazwie konkursu i koncertu nawiązujemy przede wszystkim do fragmentu Pisma Świętego, w którym znajduje się przypowieść o talentach, które powinniśmy wykorzystywać. Chcemy pokazać, że mamy w Kościele ludzi utalentowanych, chcemy ucieszyć się wraz z nimi ich talentami i tym wszystkim, co od Pana Boga otrzymali" - mówi ks. Michał Jaskuła, koordynator Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji Zawiercia.

W koncercie finałowym wezmą udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z Zawiercia, Poręby, Myszkowa, Żarek, Kroczyc i Lgoty.  "Zaprezentują oni swoje zdolności artystyczne w utworach propagujących wartości chrześcijańskie płynące z Dekalogu. Będzie to czas rywalizacji połączony z wielbieniem Boga" - mówi Dorota Pytlik, jedna z organizatorek konkursu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął ks. apb. Wacław Depo, Metropolita Częstochowski. Koncert finałowy "Mam Talent od Jezusa" rozpocznie się w sobotę, 17 maja, o godzinie 9:30. Wstęp wolny.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Mają talent (i nie zawahają się go pokazać)
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Mają talent (i nie zawahają się go pokazać)
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.