Marsz Mężczyzn we Wrocławiu

Marsz Mężczyzn we Wrocławiu
V Marsz Mężczyzn
Jarosław Bogucki

Plan Marszu Mężczyzn "Wolni i odpowiedzialni w Jezusie" organizowany w niedzielę 26.10.2014 przewiduje rozpoczęcie uroczystą Eucharystią o godz 13:30 z nauczaniem stanowym w bazylice mniejszej pw. św. Elżbiety przy ul. św. Elżbiety we Wrocławiu. Następnie będzie przemarsz ulicami Wrocławia i powrót pod Kościół Garnizonowy, gdzie planowane jest  zakończenie Marszu krótkim uwielbieniem i błogosławieństwem mężczyzn biorących w nim udział.

Mężczyzno, do boju!

W tygodniu obserwujemy nadreprezentację kobiet w kościelnych ławach, a w niedzielę łatwo możemy spostrzec przykry obraz matek wracających z dziećmi ze mszy do męża, któremu i tym razem było nie po drodze. Dlatego marszowym krokiem chcemy dotrzeć do serc mężczyzn, by nie ukrywali się w ciepłych koszarach obojętności religijnej, by zdecydowanie oparli się na Jezusie i przeszli wprost na pierwszy front duchowej walki o zbawienie swoje i swoich bliskich. Aby stanęli do walki o naprawę moralną społeczeństwa, stanowiąc duchową siłę w swoim środowisku.

W serii marszy dotykaliśmy tego, czym żyje każdy mężczyzna - wartości.

W tym roku po raz piąty mężczyźni naszego miasta będą maszerować ulicami Wrocławia. W 2010 roku zaczynaliśmy od obrony życia. Rok później pokazywaliśmy na Jezusa jako prawdę jedyną i ostateczną. Następnie ukazywaliśmy wiarę jako motor naszego działania w każdej sferze życia. W końcu w zeszłym roku przypominaliśmy, że to właśnie rodzina jest pierwszym polem naszego działania społecznego, gdzie wszystko się zaczyna - życie, wiara, wartości. Tego roku chcemy celebrować wolność jaką daje nam Jezus Chrystus i przypomnieć sobie i innym jaka z niej płynie odpowiedzialność.

Ten marsz ma nam uświadomić, że tylko w Jezusie możemy być całkiem wolni. Ta wolność jest darem i zadaniem. Dlatego pociąga za sobą odpowiedzialne przyjęcie konsekwencji swoich decyzji. To jest często trudne i nieprzyjemne, ale uczy i hartuje. Jest konieczne, by stać się prawdziwym mężczyzną, który nie ucieka, nie poddaje się, bo wie, że dopóki czerpie z Jezusa i Go naśladuje jest niepokonany. Mężczyzno do boju! Wiele zależy od ciebie. Nie jesteś byle kim - należysz do rycerzy Jezusa.

Do organizatorów Marszu dołączają się mężczyźni z innych wspólnot i parafii Wrocławia, którzy pragną publicznie dać świadectwo swej wiary. Przyjdź na tegoroczny marsz i Ty, daj się porwać wierze, daj wyraz tego, że nią żyjesz i nie bój się pokazać innym, że nikt nie dał Ci więcej niż Jezus. Królestwo Boże jest wśród nas!

Więcej informacji na stronie www.marszmezczyzn.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Marsz Mężczyzn we Wrocławiu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.