"O co chodzi? O radość, entuzjazm, poznanie sensu życia, odkrycie Boga"

"O co chodzi? O radość, entuzjazm, poznanie sensu życia, odkrycie Boga"
Marcin Szuścik

"O co chodzi? O radość, entuzjazm, poznanie sensu życia, odkrycie Boga (może po raz kolejny?), o relacje, spotkanie, muzykę, warsztaty, ewangelizację… o to wszystko i jeszcze więcej!" - piszą na oficjalnej stronie www.festiwalzycia.pl organizatorzy.

W lipcu odbędzie się pierwszy Festiwal Życia w Kokotku. "Nasz festiwal ma kilkunastoletnią już tradycję, ale w 2018 roku przenosimy go z Kodnia nad Bugiem do Kokotka, na Śląsk, gdzie więcej osób będzie mogło z niego skorzystać! Spodziewamy się 2000 uczestników. To największe takie wydarzenie w regionie" - wyjaśnia o. Tomasz Maniura OMI.

Festiwal Życia to tygodniowe, plenerowe wydarzenie dla młodzieży. W bogatym programie znajdują się codzienne konferencje z udziałem interesujących gości, praca w grupach, warsztaty, koncerty i animacje, a także program duchowy z modlitwami i Mszą świętą.

To, co najważniejsze

Na festiwalu nie zabraknie znanych zespołów i nazwisk - Luxtorpedy, TGD oraz ks. Jakuba Bartczaka, Anny Golędzinowskiej czy Jaśka Meli. Atrakcji będzie jednak znacznie więcej; popołudniowe aktywizacje, pokazy filmów, warsztaty, działania sportowe i panele dyskusyjne. By pomieścić w programie stale zgłaszających się artystów, uruchomiona zostanie również mała scena, a całe otoczenie ośrodka będzie jedną wielką wioską festiwalową. Centralne wydarzenia będą się odbywać pod wielkim namiotem, który pomieścić może nawet 3000 osób.

Jasiek Mela: śmieję się ze słowa "normalność". Mam swój sposób na życie >>

"Nazwiska, atrakcje i miejsce to rzeczy, którymi można się pochwalić, które przyciągają ludzi, jednak w tym wszystkim chodzi o treść i doświadczenie spotkania z żywym Bogiem, odkrycie prawdziwego sensu życia i jego radości" - dopowiada Krzysztof Zieliński, rzecznik festiwalu. "Dlatego nie zabraknie codziennej Eucharystii, modlitw, rozmów, spowiedzi, a dodatkowo uruchomiony zostanie tzw. namiot spotkania - miejsce stałej adoracji Najświętszego Sakramentu 24 godziny na dobę."

Cenna duchowo może być też zaplanowana pielgrzymka do Lublińca na obchody jubileuszu przyznania patronatu nad miastem św. Edycie Stein. Na tę okazję przygotowany został specjalny program w mieście, z koncertem TGD, jako finałem. Jednak zdecydowanie najważniejszym duchowym wątkiem festiwalu będzie adoracja relikwii Drzewa Krzyża Świętego, które zostaną przywiezione specjalnie z sanktuarium na Świętym Krzyżu.

"Wstań!"

Takie właśnie hasło będzie prowadzić uczestników przez kolejne dni festiwalu. Tłem spotkania młodzieżowego będzie barwna księga Biblii o wejściu Izraelitów do Ziemi Obiecanej, zmaganiach, walkach i chyba najbardziej spektakularnym w historii świata podbojem miasta (Jerycha) przy pomocy trąb! Kolejne rozdziały księgi świetnie pasują do  sakramentów świętych, których znaczenie będą pogłębiać dla uczestników zaproszeni prelegenci.

TGD: Różnorodność jest naszą siłą [WYWIAD] >>

Hasło festiwalowe nawiązuje bezpośrednio do życia, by żyć prawdziwie i za zachętą Papieża Franciszka wstać z kanapy i zaangażować się. W co? Festiwal daje szanse wszystkim zaangażowanym w nie duszpasterstwom młodzieży tworzyć coś wspólnego i pracować cały rok. Jest narzędziem rozwoju wspólnot.

Siła współpracy

Dlaczego wydarzenie odbywa się w Kokotku? Atutów miejscu nie brakuje: piękne położenie, lasy, staw, dobre skomunikowanie z resztą kraju, wypracowane przez lata relacje z partnerami i przyjaciółmi NINIWY, a przede wszystkim zaplecze tamtejszego ośrodka - Oblackiego Centrum Młodzieży NINIWA. Największą jednak siłą festiwalu jest współpraca! W gronie organizatorów oprócz oblatów znajdują się archidiecezje katowicka i częstochowska oraz diecezje gliwicka, sosnowiecka i bielsko-żywiecka. Ta otwartość na współpracę i jedność pokazuje prawdziwą siłę Kościoła. Ordynariusze objęli festiwal patronatem honorowym, ale także promują go jako letnie, diecezjalne wydarzenie dla młodych. Duszpasterze młodzieży wraz ze swoimi wspólnotami świeckich już od miesięcy spotykają się dopinając szczegóły festiwalu. Dzielą się też odpowiedzialnościami, np. gliwickie duszpasterstwo Tarszisz organizuje warsztaty, a katowickie Młodzi dla młodych - cykl modlitw porannych. To właśnie dzięki tej współpracy wydarzenie ma szansę na ogromny rozmach. Co więcej, pierwszy rok współpracy układa się na tyle dobrze, że organizatorzy myślą już o przyszłym roku! Festiwal Życia w Kokotku będzie wydarzeniem cyklicznym.

Studencie, sesję warto zdać jak najszybciej!

Widełki wiekowe, które określają dozwolony wiek uczestnika to 16-35, jednak osoby niepełnoletnie muszą przyjechać z opiekunem. Program festiwalu został przygotowany z myślą głównie o studentach.

To absolutny hit tegorocznych pielgrzymek! >>

W marcu uruchomiony został system rejestracji internetowej i zapisy już trwają. Lider może zgłosić całą grupę, a osoby indywidualne mogą zapisać się na własną rękę - o ile są  pełnoletnie. Festiwal odbędzie się w terminie od 2 do 8 lipca, ale czas zapisów i progi cenowe - choć i tak niewysokie - zachęcają do jak najwcześniejszej rejestracji. Nie warto czekać i przegapić okazji!

Zarejestruj się już dzisiaj pod adresem www.rejestracja.festiwalzycia.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

"O co chodzi? O radość, entuzjazm, poznanie sensu życia, odkrycie Boga"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.